№1039 від 28.10.2021p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
1. Спалювання листя та трави шкідливе для вашого здоров’я. Під час горіння у навколишнє середовище викидаються речовини, які шкодять органам дихання. При спалюванні сухих рослинних решток разом із димом у повітря, а потім й у легені людини, потрапляють важкі метали, оксиди азоту та найрізноманітніші канцерогенні сполуки. Під час тління листя виділяється бензопірен, що здатний викликати у людини ракові захворювання. При спалюванні листя виділяється одна з найбільш токсичних синтетичних сполук – діоксин. На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні рослинності. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яку люди рясно рятують від колорадського жука.
3. Спалювання трави шкодить природі. Гинуть не тільки мікроорганізми, але й знищуються гнізда птахів. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту: зайці, їжаки, плазуни, земноводні. Спалювання сухої рослинності часто призводить до займання торфовищ і лісових насаджень, зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків, погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП.
4. Спалювання листя та сухої трави поза законом. Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства, прибудинкова територія повинна постійно утримуватися в чистоті, а спалювання всіх видів відходів на цій території забороняється, у тому числі сухе листя, траву і гілки.
Дихати димом мало кому приємно, тому єдиний вихід – не палити листя та траву. Кожен з нас має законне право на безпечне для життя і здоров’я навколишнє середовище, що гарантує стаття 50 Конституції України. Тому не паліть рослинні рештки! А якщо ви бачите, що спалюють листя – телефонуйте до Нацполіції. Патрульні зобов’язані відреагувати на виклик, виїхати і зафіксувати порушення, склавши протокол. А далі – справа за адмінкомісією, яка ухвалює рішення про штраф.
28.10.2021 |
Рівне-Ракурс №10 від 28.10.2021p. На головну сторінку |