Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1053 від 09.02.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс спорту

Поради для тих, хто хоче почати займатися йогою

Поради для тих, хто хоче почати займатися йогою

Йога — це релігія? Ні. Йога дійсно пов'язана з індуїзмом, але все-таки це не релігія. Йога — одна зі шкіл індуїстської філософії, тому користується поняттями і категоріями індуїзму. У західному світі під йогою частіше мають на увазі комплекс фізичних і дихальних вправ.

Здавалося б, інформації предостатньо, але саме це і збиває з пантелику: запам'ятати все відразу неможливо, а зібрати воєдино — ще складніше. У цій статті сайт https://amicus.com.ua/services/Joga допоможе зібратися новачкам і відповісти на найпопулярніші питання про йогу в Дніпрі.

Деякі люди займаються йогою, щоб зміцнити здоров'я. Наприклад, існують дослідження, які показують позитивний вплив йоги на самопочуття людей з хворою спиною. Крім того, йога, як і інші види фізичної активності, може добре впливати на стан серцево-судинної системи, покращує якість життя у людей з цукровим діабетом, а також допомагає впоратися з депресією.

У кількох дослідженнях зазначалося, що йога (поряд з медитацією та іншими практиками — наприклад, китайської гімнастикою тай-чи і цигуном) може знизити запальні процеси в організмі. У той же час, варто пам'ятати, що йога не є універсальним способом вилікувати свої хвороби. Якщо вам потрібен лікар, йога-клуб його не замінить.

З чого почати

Сплануйте свій графік таким чином, щоб він був витриманий: це гарантія того, що ваші заняття будуть проводитися одночасно. Якщо ви займаєтеся регулярно, вам необхідно виділити на йогу 15-30 хвилин, а потім довести до 1-1,5 години з урахуванням того, що ви займаєтеся щодня по 15-30 хвилин. Ще можна проводити заняття по дві години з інтервалом 2-3 дні.

Це важливо! Як правило, заняття йогою вдома – це можливість отримати базові знання з йоги. Бажано розпочати заняття разом із професійним тренером, відвідати хоча б пару занять. Фахівець підбере для вас найбільш підходящі асани або підлаштує їх так, щоб вони підходили вам за рівнем, станом здоров'я та віком.

Дихання

Диханню присвячено цілий напрямок — пранаяма. Любителям досить освоїти базові принципи дихання, без яких заняття не будуть настільки ефективні.

Розминка

Спочатку важливо нагріти м'язи і зв'язки — це травматизм і зробить заняття ефективніше і приємнішим. Якщо м'язи і зв'язки не підготувати, то вони довше будуть розслаблятися, а при навантаженні може трапитися розрив м'язової тканини чи зв'язок.

Які бувають розминки:

Вдома можна розминатися бігом на місці. Є цілий цикл під назвою "Привітання сонцю" з 12 поз, який розігріває м'язи і зв'язки. Виконується розмірено, спокійно, без навантаження. Нахили робимо на видих, а прогини - вдих. Дихаємо через ніс без поспіху.

Спочатку стаємо на підлогу, спина рівна, стопи разом, дивимося прямо.

Тонкощі виконання асан в йозі може підказати тільки досвідчений викладач, тому починати краще під наглядом інструктора, записатися до якого можна на https://amicus.com.ua/services/Joga. Самостійно можна спробувати освоїти вправи, які готують тіло до повноцінної практики (їх називають «сукшма-вьяями»). Ви можете вибрати будь-яку практику. Хатка йога в Дніпрі або фітнес-йога доступні за недорогими цінами. Для початку достатньо хоча б пара годин вправ на тиждень, і ви зрозумієте, як швидко починає перебудовуватися ваш організм, починаючи працювати на новий лад.

09.02.2022



Рівне-Ракурс №1053 від 09.02.2022p. 
На головну сторінку