Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1054 від 10.02.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Речі, які ми забуваємо тримати в чистоті, хоча до них потрібно проявляти підвищені вимоги

Всі ми, без сумніву, час від часу намагаємося приводити свій будинок в порядок.

У когось це виходить ідеально, а хтось і не прагне досягати досконалості в такому питанні. До речі, останні поступають розумно.

Деякі дослідження дозволили довести, що постійне перебування в «стерильній» обстановці веде до ослаблення імунітету.

До розряду винятків можна віднести догляд за новонародженими або хворіючими людьми. Так чи інакше, але підтримувати чистоту в розумних межах все-таки необхідно.

Однак є речі, якими ми постійно користуємося, не замислюючись про їх стан. І це стосується нас усіх, навіть «акуратисти» не є винятком.

Неробочі поверхні (боки) стільниць і обробних дощок

Після оброблення м’яса або птиці ми завжди прагнемо продезінфікувати поверхню, якою користувалися. Бічні ж сторони більшість з нас ігнорує, вважаючи, що бруду там бути не може.

Але саме в таких місцях і спостерігається велике скупчення хвороботворних мікроорганізмів. Відбувається це з багатьох причин: доторкнулися брудною рукою, сповз шматочок м’яса, потрапила рідина і т.д. Тому бічні поверхні вимагають не тільки постійної, але і ретельної обробки після кожного використання.

Ручки дверей

Ми звикли часто мити руки. Робимо це постійно: після вуличної прогулянки, контакту з тваринами і грошима, відвідування туалету або виконання якої-небудь домашньої роботи.

І першим, що приймає на себе весь бруд наших рук, є дверна ручка. Такий розсадник шкідливих мікробів зустрінеш нечасто.

Тому обов’язково протирайте ручки дверей мильним і дезінфікуючим розчинами, перш за все, якщо в будинку є маленькі діти (любителі все випробувати «на зубок»).

Сумки та гаманці

Напружте свою пам’ять і згадайте ті місця, куди ви за останню добу укладали свою сумку, а також скільки разів діставали гаманець.

Ці предмети більше дверних ручок збирають на собі колонії різних мікробів. Деякі з них є рознощиками таких хвороб, про які ви і не чули.

Тепер спробуйте згадати той день, коли останній раз обробляли миючим засобом поверхню свого гаманця і сумки. Давненько? Висновки робіть самі.

Ручка і носик чайника

Чайником, в якому кип’ятять воду, всі члени сім’ї користуються постійно. Чи треба нагадувати, що при цьому наші руки бувають не тільки з-під крана.

Ще (чого там гріха таїти) багато хто любить ковтнути водички не з чашки, а з носика чайника, залишаючи на ньому свої бактерії, віруси і грибки. Крім того, на поверхні чайника осідають кухонний бруд і кімнатний пил.

З усього сказаного стає зрозумілим, що в чайнику не тільки необхідно міняти питну воду, але і постійно його мити.

Комп’ютерні миші, навушники, USB-флеш-накопичувачі тощо

Більшість з нас справно чистить комп’ютерні поверхні і клавіатуру, але забуває протерти аксесуари, якими користується.

А адже саме такі дрібниці (флешки, навушники та ін.) найчастіше виявляються в інших руках, наприклад, членів сім’ї, друзів, знайомих. Дозволяючи їм користуватися своїми речами, ви робите загальними і хвороби.

Різні кнопки включення

Пульти дистанційного керування, вимикачі світла, телефонні кнопки, автоматичні ключі. Перелік можна продовжити. Справа не в цьому.

Важливо пам’ятати про те, що практично всіма цими предметами в більшості випадків ми користуємося брудними руками. Коментарі тут зайві.

Ліки

Лікарськими препаратами, крім тих, що є профілактичними, користуються хворі.

Слід врахувати, що і купуються ліки в аптеці – місці скупчення інфікованих людей. Тому було б розумним обробляти лікарські упаковки, наприклад, бактерицидними серветками.

Продуктові упаковки

Купуючи в магазині хліб, сир, цукор, масло і т.д., не варто залишати ці харчові продукти в тих упаковках, в яких вони знаходилися в точці продажу.

Річ у тім, що це вже готові продукти, які ви хотіли б відразу викласти на стіл для їжі. Але не забувайте про те, скільки брудних рук їх перебирали на полицях до вас.

Тому розумніше і безпечніше буде такі продукти перекладати в домашні ємності або чисті пакети.

Пляшки з мінеральною водою, соками або іншими напоями

Купуючи в магазині напої, більшість з нас п’є прямо з горлечка. Так роблять майже всі, не замислюючись про те, що кришку після пиття доводиться закручувати не зовсім чистими руками.

Ще в сумці пляшка знаходиться в контакті з безліччю брудних речей (інші покупки, гаманець, рукавички і т.д.). Щоб уникнути зараження різними інфекціями, краще втамовувати спрагу вже вдома.

А в тому разі, якщо ви плануєте багаторазове використання пляшки, то обов’язково добре промивайте всі пази і щілинки. В особливій чистоті тримайте ємності для дитячого пиття.

P. S. Звичайно, від усього ви не вбережетеся. Але якщо є можливість хоч трохи підвищити відсоток своєї безпеки, то обов’язково скористайтеся нею.

10.02.2022



Рівне-Ракурс №10 від 10.02.2022p. 
На головну сторінку