Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1055 від 18.02.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс спорту

Як грати в дартс

Як грати в дартс

Ось коротка історія Джона Патта. Це звичайний Канадський чоловік. Одного разу він сидів на дивані, швидше за все, квасив пиво і абсолютно точно дивився телевізор. По телевізору показували дартс. Джон вирішив сам для себе, що хоче стати чемпіоном світу в цьому виді спорту. І став ним. Тричі. Єдиний з не англійців.

Є пара речей, які було б непогано знати будь-якому дартсмену. Перша-ясна і зрозуміла, як тарілка супу на обід. Ми хочемо перемагати. Завше. Для цього не погано було б заглянути в теорію і розкупорити практику. Вважається, що чим більше ця справа присутня в житті людини, тим приємніше і рясніше будуть і плоди. Що вам на це сказати? Це правда.

Друга-це явне задоволення. Навіть для тих, хто грати зовсім не вміє. Заняття це або просто розслабляє і знімає стрес або призводить до бажання рости і стати Повелителем дротиків. Мало що може зрівнятися із задоволенням від ідеального кидка, коли повітря раптом стає рейками, по яких дротик, пролітаючи зі швидкістю електрички, встромляється в потрібну нам точку мішені з точністю до мікрона.

Що для цього потрібно? Тренування. Перейти на сайт і купити правильні дротики або увесь набір. Ніякі спаринги не просунуть вас до цієї мети настільки потужно і надійно, наскільки це здатна зробити робота над собою в присутності тільки мішені і дротиків. Годину або два в день. Дивіться, як ростуть ваші досягнення і насолоджуйтеся цим. Тренуватися треба "до першого болю" — інакше який сенс? 10 хвилин тренування ніколи, нікому і нічого не дадуть в плані прогресу.

Тренування-це найкраще, що придумано для зростання наших досягнень, але якщо ми хочемо перемагати подекуди і за межами своєї власної кімнати, то насамперед потрібно засвоїти наступне. Починати необхідно з самого початку-побудувати свій власний кидок.

Перше-це Механіка кидка. Підібрати необхідно саме ту механіку, яка піде саме вам. Для початку потрібно намацати добре збалансовану і зручну стійку, в якій вам буде комфортно. В ідеалі єдине, що повинно рухатися при кидку — це передпліччя і кисть з дротиком. Чим простіше і однакове будуть руху-тим в теорії краще в кінцевому підсумку буде результат.

На ізготовке лікоть повинен тягнутися до мети, а під час кидка не повинен гуляти вправо-вліво і плисти вниз — він повинен злегка підніматися при розкритті руки. Ваша рука стала катапультою, і по завершенні кидка вона повинна бути повністю випрямленою. Це називається виконання (спец. дартс термін) — воно якраз і дає однаковість в механіці кидка.

Хват дротика повинен бути природним і зручним. саме для вас. Частково він залежить від форми бареля ваших дротиків. Різна форма бареля-різний і зручний для вас хват. Якщо дротик в польоті обертається навколо своєї осі-це дуже добре. Дуже погано, якщо він отримав своє обертання додатковим рухом ваших пальців. Обертання дротика навколо своєї осі має бути закладено власне в хваті, а не в додатковому Русі ваших пальців. У хваті має брати участь не менше трьох пальців і пальці повинні контактувати з дротиками не своїми нігтями і не своїми торцями.

Ви знаєте що таке"Абсолютно"? Необхідність прицілювання-це Абсолютно вірно і непохитно. Голка дротика дивиться в точку прицілювання. Точно там же свердлить дірку ваш погляд. Умовно, звичайно, свердлить, тому що прицілювання не повинно бути надмірно довгим і втомлює зір. Ніяких компенсацій і поправок вище-нижче, вправо-вліво. Не здавайтеся до тих пір, поки дротики самі не почнуть по своїх рейках електричкою влітати саме туди, куди ви і дивилися. Точка прицілювання на мішені повинна бути розміром саме з точку, а не з чайне блюдце. В ідеалі, якщо стоїть мета загнати всі три дротика в одну і ту ж точку, то прицілюватися треба тільки один раз — інші два дротика летять на автоматі.

Тренування починайте з Булла і закінчуйте Буллом. Між буллами обов'язкове відпрацювання подвоєнь і набірних секторів (20, 19, 18). Варіантів відпрацювання всього цього-море океанів; періодично урізноманітніть їх для себе, але відпрацьовуйте тим способом, який приносить вам найбільше задоволення. Головне-посилено відпрацьовувати і щоб воно при цьому було в радість. Якщо в природі не існує цікавого для вас способу відпрацювання булла, подвоєнь і набірних секторів — придумайте свій власний. Це не складно. Немає нічого гіршого, ніж не закрити подвоєння. Дуже мало користі в тому, якщо ви виграєте в наборі очок, але в кінцевому підсумку ваш суперник закрив подвоєння раніше вас (найпопулярніша гра в світі — 501 — в ній за професійними правилами останній кидок завжди проводиться в подвоєння).

Не бійтеся кидати третій дротик крізь два, вже щільно припаркованих один до одного в мішені-сміливо кидайте строго межу ними. При цьому не використовуйте оперення, які завадять третьому дротику прослизнути крізь перші два. Захист оперень-це ні погано і ні добре — це по-іншому. І економно. І допомагає тримати правильну форму оперень. Форма оперень завжди повинна бути витримана. 90 градусів. Оперення можуть бути злегка пошарпаними, але лопаті крил завжди зобов'язані бути прямими, а не хвилеподібними. Починати найкраще з класичної форми оперення. Згодом, чим сильніше ваш кидок, тим менша площа оперення вам необхідна для стабілізації дротика в польоті. Чим менше площа оперення-тим сильніше вилазять "косяки" в механіці кидка (корисно, щоб періодично перевіряти себе на наявність грубих помилок).

Хвостовики повинні бути жорсткими і прямими. Завше. Як тільки вони перестали такими бути їх треба кидати не в мішень в складі дротика, а у відро для сміття в складі іншого мотлоху, відходів і сміття. Чим легше і довше хвостовик, тим швидше стабілізується в польоті дротик, Але знайте міру — дротик із занадто довгим хвостовиком може встромитися не голкою в сизаль, а оперенням в око. При замаху.

Посмикування і підстрибування на рубежі кидка в стилі манки-мавпочки — це погано. Балансуюча нога не повинна відриватися від підлоги. Опорна нога саме та, яка рука кидкова. Якщо кидаєте лівої, то опорна нога — ліва. Якщо кидаєте правою, то опорна нога — права. Опорна нога-при кидку передня-це про всяк випадок.

Ніяких замахів з — за вуха-так кидають тільки в Спарті. Ніяких замахів з-за голови-так кидають тільки клоуни. Якщо третім кидком зриви відбуваються занадто часто, тримайте в руках 4 дротика (але кидайте все одно тільки три). В ідеалі необхідно мати два комплекти повністю ідентичних дротиків. Одного разу це дуже сильно виручить вас на якихось змаганнях. Дротики перед підходом повністю справні, а ви в цьому повністю засвідчені. Дуже прикро, коли дротик розбирається на запчастини в польоті. Образливіше, ніж коли він відскакує від розділового дроту мішені. Навіть на тренуванні.

Коли настає сама краща пора для тренувань? Взагалі-то, вона завжди краща, але в жорстокій реальності цього світу необхідність добре потренуватися ми усвідомлюємо тоді, коли розуміємо, що найближчий турнір відбудеться в найближчі ж вихідні. Що робити? Як бути? По-перше, формат тренувань варто ближче змістити до формату власне турніру. По-друге, при посилених тренуваннях на тижні перед турніром дуже корисно буде в день попередній турніру не проводити ніяких тренувань і ні в якому разі не проводити у мішені занадто багато часу. Інакше ризикуєте отримати на турнірі замість слухняної руки нікчемний дерев'яний протез, а замість рейок для електрички від рубежу кидка до мішені — розбиту російську путівку після гарної зливи.

Коли прийде день турніру, то буде ніяк не зайвим підігнати свої життєві ритми під час початку турніру, а на самому турнірі мати можливість приблизно з півгодинки розім'ятися. Непогано було б засвоїти одну просту істину. Один невдалий кидок-це всього лише один невдалий кидок, він нічого не вирішує, якщо він не останній і обов'язково компенсується вдалим. Один невдалий підхід-це всього лише один невдалий підхід, він нічого не вирішує, якщо він не останній і обов'язково компенсується вдалим. Один невдалий ліг-це всього лише один невдалий ліг, він нічого не вирішує, якщо він не останній. Завжди зосереджуйтеся на своєму наступному кидку і повністю стирайте з пам'яті попередній. Кидок потрібно виробляти, будучи впевненим і при цьому повністю ігнорувати будь-які глузування, усмішки, шторми, землетруси, Третю світову і всю іншу подібну лабуду.

Не турбуйтеся на перших порах, коли дротики летять повз ту точку, куди ви мітили. Це не є вашою першочерговою метою. Першочергова мета-налагодити механіку кидка. На шкоду точності на перших порах. Надалі окупиться багаторазово. Якщо налагодите механіку, то згодом зможете потрапляти куди треба, навіть якщо будете в сильно втомленому стані або коли будете взагалі вже не в змозі — все одно потрапите. Так що воно того варте.

Здається, я вам говорив на самому початку, що це уроки Джон Патта. Це не зовсім так. Швидше це мій особистий вільний переказ перекладів його уроків. Минулого тижня перечитав переклади уроків Джона Патта. Переглянув відеоролики з кидками Тейлора, Патта і Дженкінса в сповільненій зйомці. Вирішив, що треба таки знову ставити собі правильну техніку.

18.02.2022



Рівне-Ракурс №1055 від 18.02.2022p. 
На головну сторінку