Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1056 від 25.02.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як змусити фіалку цвісти 10 місяців

Як змусити фіалку цвісти 10 місяців

Узамбарські сенполії – так кімнатні фіалки називаються офіційно. Ці компактні квіти при належному догляді цвітуть до 10 місяців в році. Тільки коли настає літня спека, фіалки роблять перерву в цвітінні.

За умови дотримання декількох нескладних правил, фіалка буде радувати своїм рясним цвітінням. Адже всі похибки, в першу чергу, будуть відображатися саме на цьому.

Прості, махрові, облямовані, зіркоподібні, гофровані, одноколірні і плямисті – всього у кімнатної фіалки налічується понад 1500 видів. А вже забарвлення всіх кольорів веселки підкорюють навіть байдужих до квітів людей.

Сім умов для того, щоб фіалки радували вас майже цілий рік

Не висаджуйте фіалку у великий горщик, в іншому разі коренева система занадто розростається, і квітка буде, перш за все, освоювати новий простір під коріння, а не цвісти. Пересаджувати фіалку необхідно лише тоді, коли ґрунту під зростання майже не залишилося.

Вибирайте спеціальний ґрунт, призначений для сенполій. В крайньому разі – універсальний. Не треба брати його з відкритих ґрунтів – в ньому може бути велика кількість шкідників, а фіалки дуже чутливі до них. Дренаж обов’язковий! Для деяких квітів це зовсім не обов’язкова умова, але тільки не для фіалки.

Фіалка не може без яскравого світла, але не можна ставити фіалку під прямі промені. Це може погубити квітку. Тому фіалка з великим задоволенням влаштується на північних або західних вікнах, де сонце нечастий гість. Потрібно відзначити, однак, що південні вікна дозволять фіалці почати цвісти раніше, але тоді її просто необхідно затінити легкими шторами або москітною сіткою, яка розсіює світло.

Фіалка не любить холод і протяги. У цьому вона швидше дуже теплолюбна. Але і тут важливо не переборщити: спека теж не кращий мікроклімат для цієї квітки. Якщо в кімнаті 20-22 градуси, це найбільш комфортна для неї температура.

Не треба обприскувати фіалку, або ж робити це з крайньою обережністю, не потрапляючи на квіти. Найкращий варіант поливу – з піддона. У разі, якщо вода наливається прямо в горщик, то намагайтеся лити її тонкою цівкою. Важливо не потрапляти на листя і в центр розетки – від цього квіти гниють і гинуть. Не варто переборщувати з добривами. Їх радять використовувати не частіше раз на місяць, так як це може позначитися на листі – при переборі з добривами, воно жовтіє і опадає.

Якщо ви будете формувати розетку, то рослина буде акуратною і буде добре цвіти. Відцвілі квітки і зіпсоване листя необхідно видаляти. Не залишайте корінців! Крім цього, також треба прибирати так звані пасинки – маленькі сусідні розетки. Вони не дають цвісти, а фіалка сильно розростається. Формувати красиву і рівномірну розетку треба світлом. Робиться це просто – періодично повертайте квітку до світла різними сторонами. Не забувайте проріджувати зайві листочки.

25.02.2022



Рівне-Ракурс №10 від 25.02.2022p. 
На головну сторінку