№1057 від 03.03.2022p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Крадіжка автомобіля, на щастя, випадок неординарний. А ось взяти щось з машини можуть мало не щоночі. Чого боятися власнику і як запобігти небажаній втраті майна?
За порядок позицій у списку найбільш імовірних нічних втрат ми поручитися не можемо – є різні варіанти, залежно від періодів і регіонів. Але сам список однаковий для всієї країни.
Ковпаки коліс
Найважче переживають цю втрату власники машин з оригінальними «заводськими» ковпаками, адже коштують вони дуже недешево. На щастя, не завжди крадуть всі чотири, оскільки іноді злодій прагне лише відновити свою втрату – один або два загублених чи пошкоджених десь ковпаки. Протидіяти цій неприємності можна шляхом максимально ніжною настройкою датчика удару охоронної системи, хоча у цього способу є кілька негативних сторін. Пластикові хомутики-стяжки допомагають не дуже, хіба що коли злодій не підготує належний інструмент, метушня з ними може спровокувати спрацьовування «сигналки».
Відеореєстратор
Погодьтеся, що кожен раз знімати з лобового скла всі гаджети не дуже приємно. Тому найперші жертви салонних злодіїв – реєстратори, радари-детектори, навігатори та забуті на кронштейнах смартфони. Варіанти протидії такі: маскувати девайси або кріпити їх не по-стандартному, так, щоб у злодія виникли сумніви щодо подальшого збуту краденого. Наприклад, менш привабливий вигляд має реєстратор, приклеєний до лобового скла або прикручений до салонного дзеркала. Також знижує перспективу збуту вкраденого приладу кабель його живлення, вмонтований під оббивку стелі або торпедою.
Колеса
Спритний злодій може зняти всі чотири колеса так, що охоронна система навіть «не пікне». На жаль, у наш суворий час таке трапляється не лише з машинами, на яких їздять небагаті люди, а й з більш-менш дорогими авто. Засоби запобігання крадіжки коліс краще використовувати комплексно: якісні «секретки», правильно налаштована сигналізація, парковка впритул до високих бордюрів і створення інших незручностей злодієві.
Бензин
Причому саме бензин, не дизпаливо, і тим більше не скраплений газ. Річ у тім, що на чуже паливо зазіхають, зазвичай, специфічні верстви населення – юні водії скутерів і заїжджі таксисти на старих «копійках». На щастя, в більшості моделей злити бензин не дуже просто. Запобігти крадіжці палива допоможуть додатковий замок на горловині або додатковий датчик сигналізації, залежно від моделі авто. Інший ефективний спосіб – тримати в баку не більше 5-10 літрів пального, але він має сенс тільки на машинах з ГБО.
Запаска
Так-так, не рідкісні випадки посягання саме на запаску. Очевидно, це ледачі злодії, яким не хочеться відкручувати колеса з маточин, і які хочуть взяти не прикручене. Найбільш вразливі в цьому плані позашляховики, адже відомі випадки, коли запаску з задніх дверей крадуть прямо серед білого дня. Рецепт тут, в принципі, такий же, що і для основних коліс – настройка сигналізації і секретки. Якщо подумати, ніщо не завадить вам зафіксувати секретною гайкою навіть запаску в надрах багажника або під низом кузова. Паралельний шлях – досконала охоронна сигналізація, яка буде охороняти багажник (та й весь автомобіль) з максимальною надійністю.
Нарешті додамо, що крім загального списку предметів, які найчастіше крадуть з машин, є специфічні для певних моделей. Наприклад, у Porsche Cayenne або VW Touareg легко зняти передні фари. Іноді для чогось по-варварськи зривають оригінальні емблеми з капота і багажника, особливо це стосується деяких малопоширених моделей з кузовом купе на кшталт Hyundai Tiburon або Tuscani.
Зарядний кабель
У власників електромобілів – своя біда: з багажника і просто від розетки крадуть зарядний кабель. Це річ недешева (близько $140-150 для доступного Nissan Leaf), адже в кабелі багато міді, і роз’єми з обох кінців мають непросту конструкцію, захищену від опадів. Тим часом боротися з цим явищем непросто, адже батарея заряджається протягом багатьох годин, у тому числі вночі, і весь цей час охороняти кабель неможливо. Засоби захисту, передбачені виробником, нерідко виявляються неефективними, та й водії не завжди їх використовують. Деякі власники прилаштовують навісний замок, яким фіксують кабель до якоїсь частини на машині.
03.03.2022 |
Рівне-Ракурс №10 від 03.03.2022p. На головну сторінку |