Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №293 від 24.05.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Знайомство зблизька

Віталій Станкевич: "Не зупинятися на досягнутому"

Віталій Станкевич: "Не зупинятися на досягнутому"

Щороку Рівненська обласна автошкола випускає понад 1300 водіїв

Яка людина в житті - така вона й за кермом. Якщо не поважає інших у житті - не поважатиме і пішоходів. Якщо чоловік не пропускає жінку, він і за кермом на пішохідному переході не зупиниться, аби її пропустити. Це не просто припущення. Це - перевірена часом статистика, якою поділився з кореспондентом “РР” директор Рівненської обласної автошколи Всеукраїнської спілки автомобілістів Віталій СТАНКЕВИЧ. Ще одна цікава деталь. Останнім часом спостерігається тенденція до збільшення кількості жінок-водіїв. Із 30 чоловік у групах автошколи, 23-24 - жінки. Підтвердив пан Віталій і твердження, яке побутує “в народі”: жінка дійсно обережніша за кермом. Втім, у критичній ситуації може запросто розгубитися...

Основним завданням Рівненської обласної автомобільної школи є підготовка водіїв, причому, якісна підготовка, а це два різних поняття. З часу заснування автошколи у її стінах сповідується кредо: “Краще менше, але більш якісно”. Втім, із приходом на посаду директора Віталія Станкевича, заклад почав готувати майже вдвічі більше водіїв. Якщо раніше за рік автомобільна школа випускала 500 водіїв, то нині - 1000-1300. Ось як пояснив Віталій Геннадійович цей парадокс:

- Справа в тому, що спершу була проведена робота по зміцненню дисципліни, з оновлення кадрів. Ті ж люди, які працювали добросовісно, працюють тут і донині, - розповідає директор. - Наступним кроком було забезпечення навчальних класів новими матеріалами з правил дорожнього руху. Щорічно ми оновлюємо парк учбових автомобілів. “Не зупинятися на досягнутому” - таким принципом я користуюся у своїй роботі. До того ж, тісні зв’язки з колегами (Волинська автомобільна школа, Рівненський аграрний коледж), обмін досвідом та педагогічними новаціями, - усе це якнайкраще сприяє якісній підготовці водіїв.

А ще цьому посприяв досвід Віталія Станкевича. Свого часу в нього було багато добрих педагогів, які навчили його, яким має бути керівник.

- Існує багато суперечок з приводу лідерства, мовляв, лідера народжує суспільство, - говорить пан Віталій. - Щось у цьому є. Зрозуміло, що є єдиноначальник, проте не варто забувати, що враження про нього формує його оточення. Ось, наприклад, якщо хтось із моїх інструкторів виконуватиме свою роботу неякісно, недобросовісно - суспільство говоритиме не про інструктора, а про автошколу загалом, і про мене, як поганого керівника, зокрема. Тому я принципово ставлюся до своїх колег.

Будучи одночасно секретарем обласної координаційної ради з питань планування та організації дорожнього руху, Віталій Станкевич організовує планування роботи, готує засідання координаційної ради та контролює виконання її рішень.

Цікаво, чи вдається із таким об’ємом робіт відпочити?

З таким питанням я звернулася до пана Віталія.

- Мені кажуть, що я - людина, яка не вміє відпочивати, - посміхається Віталій Геннадійович. - Втім, своє дозвілля я проводжу разом зі своєю сім’єю. А відколи ми придбали частину будинку, я почав займатися городництвом. Люблю працювати задля власного задоволення. Коли дивишся на результати своєї роботи, - душа радіє. Знаєте, ми такі огірки вирощуємо! Навіть мій кіт став вегетаріанцем, лише огірки їсть (сміється). Проте, тут я лише вчуся. Спершу почитаю, дізнаюся, як що робити, потім пробую. А ще - ніколи не поспішаю. Український народ свого часу мудро сказав: “Що швидко робиться - то недобре родиться”. Тому намагаюся прислухатися до порад розумних людей.

Одним із захоплень Віталія Станкевича є колекціонування мудрих висловів. Під час розмови він дістав свій блокнот і зачитував їх: “Неважно, как ты упал. Важно, как ты поднялся”; “Если в душе недовольство - определи фактор, причинивший его, и устрани его”… Багато з них Віталій Геннадійович використовує в житті.

Ще одним хобі Віталія Станкевича є футбол. Більше того, він активно займався ним упродовж тривалого періоду. Після дев’ятого класу він вступив до Львівського спортивного інтернату. Проте вже під час другої серйозної гри через травму про футбол на деякий час довелося забути. Після того, як Віталій Геннадійович вступив до Рівненського державного педагогічного інституту, він знову повернувся до футболу, грав за збірну РДПІ. Але невдовзі - знову травма. Проте, через деякий час він уже грав за Радивилівський “Сокіл”. Втім - знову травма...

- Немов якийсь фатум переслідував мене, - ділиться Віталій Геннадійович. - Постійно я зазнавав серйозних травм, і все на лівій нозі. Воно наче в тобі живе... Нині я відвідую матчі ветеранів футболу, присвячені пам’яті мого покійного брата-футболіста. Матчі щороку проходять у Радивилові (батьківщина Віталія Станкевича - авт.). По можливості, навіть граю, наскільки дозволяє здоров’я.

Втім, від дозвілля - до праці. Які перспективи сьогодні чекають на Рівненську обласну автошколу?

- Перш за все, - продовжувати те, над чим працюємо нині, - говорить Віталій Станкевич, пригадуючи свій девіз “Не зупинятися на досягнутому”. - Чекаємо змін і на вищому рівні. Адже зміни на краще можливі лише тоді, коли вони вноситимуться на державному рівні, зокрема, в положенні з підготовки водіїв транспортних засобів. Наприклад, ні для кого не секрет, що теперішні документи того ж Міністерства освіти і науки давно застарілі. Адже розроблялися ще наприкінці 80-х років минулого століття. А час не стоїть на місці. Або навіть така дрібниця. У всіх навчальних закладах України вже давно введена 12-бальна система оцінювання. А в автошколах - й досі п’ятибальна. Тому будь-які позитивні зміни нам дійсно необхідні.

Рівненська обласна автошкола Всеукраїнської спілки автомобілістів заснована в 1975 році. За час існування випустила 50000 водіїв. Нині щороку випускає від 1000 до 1300 водіїв.

Довідка “РР”

Станкевич Віталій Геннадійович закінчив Рівненський державний педагогічний інститут, Львівський державний університет імені І.Франка, курси підвищення кваліфікації Інституту економіки та бізнесу.

Упродовж 11-ти років працював у навчальних закладах Радивилівського району та міста Рівного.

З 1992 по 2000 роки - головний спеціаліст оргвідділу облдержадміністрації; заступник начальника управління внутрішньої політики, помічник першого заступника голови адміністрації.

З 2000 року - директор Рівненської обласної автошколи Всеукраїнської спілки автомобілістів.

З 2004 року - секретар обласної координаційної ради з безпеки дорожнього руху.

Нагороджений Почесною грамотою облдержадміністрації, Почесною грамотою Рівненської обласної ради, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

З часу заснування Республіканської партії України є її членом.

Рівненська обласна автошкола Всеукраїнської спілки автомобілістів: м.Рівне, вул.Пересопницька, 146, тел.: (0362) 22-79-98; 22-30-02

24.05.2007Алла РОГАШКО



Рівне-Ракурс №10 від 24.05.2007p. 
На головну сторінку