№1066 від 28.04.2022p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Фари будь-якого автомобіля в холодну і вологу погоду злегка запотівають. Конденсат природним чином виникає через нагрівання ламп і циркуляцію нагрітого повітря через клапани в фарах.
У невеликій кількості конденсат виникає під час роботи фар з будь-якими лампами – галогеновими, ксеноновими або світлодіодними, пояснили експерти. У фарах складної форми волога накопичується у витягнутих кутах з поганою вентиляцією.
У деяких моделях автомобільних фар на заводах встановлюють контейнери з силікагелем. Ця речовина добре вбирає вологу і захищає від утворення конденсату.
Сильне запотівання – ознака несправності фар, попереджають фахівці. Запітніле скло неправильно заломлює світло і погіршує безпеку на дорозі. Від зайвої вологи з часом псується світловідбиваючий шар, починається корозія на електричних елементах фари. Через це прилад може перегоріти або відбудеться коротке замикання.
Чому запотівають автомобільні фари
Причиною сильного запотівання фар можуть бути тріщини в корпусі або нещільно встановлена задня кришка. Іноді проблема виникає через неякісний герметик.
У фар часто забиваються вентиляційні клапани. Якщо вони закриті поролоном, то він повинен бути сухим і чистим. Це стосується і клапанів з мембранами.
Як можна боротися із запотіванням фар
Досвідчені автомобілісти регулярно просушують фари автомобіля. Це бажано робити в теплому гаражі – зняти задні кришки фар і на пів години включити їх, після чого поставити кришки фар на місце.
Тимчасово поліпшити ситуацію із запотіванням фар допоможуть мішечки з силікагелем. Вони знизять кількість конденсату до того часу, поки не вдасться провести повноцінний ремонт.
28.04.2022 |
Рівне-Ракурс №10 від 28.04.2022p. На головну сторінку |