Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1066 від 28.04.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

На що звернути увагу при виборі зовнішнього акумулятора?

На що звернути увагу при виборі зовнішнього акумулятора?

Людство ще не винайшло вічного акумулятора. Тому батарея смартфона дуже часто розряджається в самий невідповідний момент і не завжди поруч виявляється рятівна розетка. Ця проблема легко вирішується покупкою зовнішнього акумулятора. На ринку мобільних аксесуарів представлено незліченну кількість моделей на будь-який смак і колір, вже враховують або тільки передбачають потреби користувачів.

Зустрічаються як мініатюрні моделі, розміром з губну помаду, так і громіздкі для одночасного підключення двох-трьох пристроїв. У такому широкому асортименті легко заплутатися і буває неможливо зупинити свій вибір на певному варіанті. На цей випадок ми підготували Вам шпаргалку: на що ж варто звернути увагу перед покупкою power bank для смартфона, далі в статті?

Ємність

Перша і найважливіша характеристика портативної батареї-це ємність. Чим вона більша, тим більший запас енергії пристрій зберігає. Але не варто думати, що PowerBank, на якому виробник вказує ємність 20 000 маг, здатний зарядити телефон з батарей в 2 500 маг цілих вісім разів. На жаль, в реальності цього вистачить тільки на чотири рази з хвостиком.

Чому ж так відбувається?

Справа в тому, що номінальна напруга акумуляторів становить в середньому 3.7 В, а переважній більшості мобільних апаратів для зарядки потрібно 5 В.для вирішення цієї нестиковки в усі повербанки встановлюють перетворювач, який підвищує напругу в вихідному роз'ємі. Щоб дізнатися справжню ємність вашої портативної батареї треба ємність, зазначену на корпусі, помножити на 0.74. І виходить, що 20 000 маг-це всього 14 800 маг.

Але і це ще не вся правда. Залишилося ще пара моментів, від яких залежить скільки енергії віддасть акумулятор споживачеві. По-перше, перетворювач завжди втрачає частину заряду при збільшенні напруги на виході. Тобто його коефіцієнт корисної дії (ККД) становить 90-95 %, а то і менше. По-друге, враховуйте те, що частина енергії акумулятора буде випаровуватися, перетворюючись в тепло. Адже корпус смартфона в процесі зарядки в переважній більшості випадків трохи нагрівається. З огляду на всі наведені доводи, виходить, що для обчислення реальної ємності Power Bank, перевідний коефіцієнт треба зменшити до 0.6. Тоді пристрій ємністю в 20 000 маг в реальності виявляється всього на 12 000 маг. Деякі виробники відразу прописують в технічних характеристиках крім вихідної ємності акумулятора, виміряної в лабораторних умовах, номінальну, яку зможе забрати заряджається гаджет.

Розмір

Тут все гранично просто: чим зовнішній акумулятор компактніше і легше, тим менше його ємність. Моделі для екстреної реанімації телефону в кінці робочого дня, наприклад, Remax Shell RPL-18 або Hoco J23, запросто поміщаються в маленьку жіночу сумку або кишеню джинсів. Портативні батареї ж від 10 000 до 30 000 маг мають більші габарити і розраховані на більш активне і тривале використання протягом 2-3 днів.

Роз'єми

У більшості зовнішніх акумуляторів один вихідний USB-порт і один вхідний роз'єм. Будьте уважні, виробник не завжди кладе до них кабель в комплект. Так що варто вибирати повербанк з вхідним роз'ємом, як на вашому смартфоні, щоб обійтися без додаткових витрат на покупку проводу. Частина ж повербанків оснащені відразу декількома вхідними роз'ємами і вихідними USB-портами, що дозволяють підключити два-три мобільних пристрої (Baseus Thin, Xiaomi Mi ZMI). Такий аксесуар стане незамінним помічником у подорожі: можна буде одночасно зарядити свій телефон, камеру, та ще залишиться вільний роз'єм і енергія для підзарядки гаджетів одного.

Величина сили струму

Від значення сили струму безпосередньо залежить час зарядки як самого пристрою, так і підключаються мобільних апаратів. Чим вона більше, тим швидше буде відбуватися наповнення енергією. Зазвичай виробники рекомендують заряджати телефон силою струму не менше 1 А, а планшети — 2 а.інакше цей процес займе в 3-4 рази більше часу, ніж від мережі. Те ж саме вірно і для акумулятора. Якщо його ємність становить 15 000 маг, а вхідна сила струму всього 1 а, то заряджатися він буде всю ніч або довше. Так що дивіться, щоб вхідний струм дорівнював 2 А або більше.

З основними особливостями портативних акумуляторів ніби як розібралися. Але прогрес не стоїть на місці і нові моделі поступово оснащуються додатковими функціями:

Тепер ви знаєте всі підводні камені і зможете вибрати зовнішній акумулятор, повністю відповідає вашим вимогам.

28.04.2022



Рівне-Ракурс №1066 від 28.04.2022p. 
На головну сторінку