Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1071 від 10.06.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Олег Вівсянник: «Тифу на Рівненщині немає…»

Олег Вівсянник: «Тифу на Рівненщині немає…»

Ще якихось чотири місяці тому новини медичної галузі складали левову частку інформаційного простору області. Сьогодні про те, що відбувається в галузі охорони здоров’я Рівненщини говориться в медіа мало, якщо не сказати – занадто мало. Аби хоча б частково виправити цю ситуацію, автор попросив про інтерв’ю у директора Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської ОДА Олега Вівсянника.

– Олеже Михайловичу, які проблеми сьогодні хвилюють Вас, як директора департаменту?

– Проблем багато. Однією з актуальних сьогодні є інфекційні захворювання. В період з 24 лютого до 3 червня 2022 року в області через військові дії отримало притулок 68 820 внутрішньо переміщених осіб, з них залишилось проживати на тривалий термін 53 300.

Це дуже багато, приведу наступні цифри. За 4 місяці 2022 року інфекційна захворюваність, без COVID-19, грипу, ГРЗ, у порівнянні з попереднім роком зросла на 32,6?%. Збільшення захворюваності відбулось за рахунок кишкової групи інфекцій. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість хворих на гострі кишкові інфекції в області збільшилась на 74,2?%. Хочеться зауважити, що з початку року в області зареєстровано вже 4 випадки захворюваності на ботулізм!!!

Ситуація з іншими групами інфекційних хвороб залишається контрольованою.

Не реєструвались в області випадки черевного тифу, холери, дифтерії, правцю, кору, краснухи, менінгококової інфекції, поліомієліту, лептоспірозу.

Великі скупчення людей, відсутність доступу до їжі, води, базових засобів гігієни сприяють поширенню інфекційних хвороб. Кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дифтерія, кашлюк можуть швидко поширюватись та загрожують життю та здоров’ю людей. В умовах війни дуже важливо вчасно вакцинувати дітей та дорослих від інфекційних хвороб згідно з календарем профілактичних щеплень, а також надолужити пропущені щеплення. І обов’язково треба вакцинуватися від COVID-19 – зробити першу, другу дозу та бустер.

Внутрішньо переміщені українці можуть щепитись самі або ж щепити дітей у державних медичних закладах населених пунктів, у яких вони перебувають. Для щеплення підписувати декларацію з місцевим лікарем не обов’язково. Але якщо вони планують залишатися в цій місцевості тривалий час, то радимо зробити це.

При цьому дуже важливо якнайшвидше надолужити усі пропущені щеплення, адже в умовах надзвичайної ситуації нещеплена вчасно дитина має ще більші ризики заразитися однією з цих хвороб та отримати серйозні наслідки для здоров’я.

Якщо дитина пропустила щеплення за календарем, не потрібно починати з початку всі щеплення проти цієї інфекції, можна скласти графік наступних щеплень разом із лікарем.

У 2022 році є ризик початку спалаху кору. Треба подбати про те, щоб у 12 місяців дитина мала першу дозу вакцини КПК (кір-краснуха-паротит).

Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. 9 із 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Кір – одна з головних причин дитячої смертності у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі 30—40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень.

При травмах існує високий ризик правця, підвищується ризик заразитися гепатитом В (наприклад, під час хірургічних втручань чи при переливанні крові). Подбайте про те, щоб ви та ваші діти мали 3 дози вакцини від гепатиту та всі щеплення від правця за календарем вакцинації.

На сьогоднішній день Рівненщина очікує вакцину для профілактики вірусного гепатиту В у кількості 9 400 доз.

10.06.2022Записав Володимир КонєвРівне-Ракурс №10 від 10.06.2022p. 
На головну сторінку