№294 від 31.05.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Бойові мистецтва
Чемпіонат області з кіокушинкай-карате-кан пройшов минулими вихідними у спортзалі Рівненського економіко-гуманітарного та інженерного коледжу. Участь у змаганнях взяли найкращі спортсмени з обласного центру, а також бойових шкіл Корця та Радивилова.
Віктор ГАНЖА, президент Рівненської обласної федерації кіокушинкай-кан:
- Змагання з кіокушинкай проводяться щорічно. Проте зараз цей вид бойових мистецтв дещо розділився: ті ж принципи, просто різні назви. До трьох існуючих в Україні федерацій додалися ще дві. Основними центрами цього виду спорту у нашій області є Радивилів, Корець і, звісно, Рівне. Найсильнішої школи виділити не можу, адже всюди є як сильніші, так і слабші спортсмени.
Після завершення чемпіонату кореспондент “РР” розмовляв із переможцем обласної першості з кіокушинкай-карате у ваговій категорії 50-60 кг (віковий клас 14-15 років) - Іваном ПІДДУБЕЦЬКИМ:
- Іване, розкажи, будь ласка, про кіокушинкай як вид бойових мистецтв? Як давно займаєшся цим видом спорту?
- Займаюся кіокушинкай-карате вже два з половиною року. Двічі брав участь у чемпіонатах України, одного разу став переможцем, іншого - здобув срібло. У своїй категорії я найлегший, а тому у перемозі на сьогоднішніх змаганнях не був упевнений на всі сто відсотків. Проте переміг, тож своїм виступом задоволений.
- Чи важко займатися кіокушинкай як у фізичному, так і психологічному плані?
- Аби займатися таким видом спорту, як бойове мистецтво, зокрема, кіокушинкай-карате, треба мати величезну силу волі, незважаючи ні на що, наполегливо тренуватися, впевнено йти до поставленої мети. Головне - не лінуватися, не пропускати жодного тренування, виконувати настанови тренерів.
- Чи багато часу відбирають заняття бойовим мистецтвом?
- Тренуюся приблизно по дві години на день. Як і всі, намагаюся добре вчитися у школі. Після занять маю вільну годинку, аби відпочити і пообідати, потім - до спортзалу на тренування. І так завжди.
- Розкажи, що найбільше запам’яталося з виступів на різноманітних змаганнях?
- На чемпіонаті України, що проходив у Тернополі, також був найлегшим у своїй ваговій категорії. Зустрівшись у чотирьох боях із сильнішими суперниками, переміг усіх. А у фінальній сутичці за золоту медаль здолав опонента, що був важчим від мене на 17 кілограмів.
- Яким бачиш своє майбутнє у спорті?
- Батьки до мого захоплення ставляться позитивно, тож хочу і надалі займатися кіокушинкай, можливо, поєднуючи його з іншими видами спорту.
Усі бійці кіокушинкай-карате мають пояс певного кольору. Ієрархія поясів від найслабшого до найсильнішого виглядає так: білий пояс, оранжевий пояс, синій пояс, синій із жовтою смужкою, жовтий, пояс із зеленою смужкою, зелений пояс, пояс із коричневою смужкою, коричневий, пояс із золотою смужкою і чорний пояс. На чорний пояс почергово наносяться ще десять смужок - данів. Людина із найбільшою у світі кількістю данів (дев’ять) Хацуо Рояма - це наступник та учень засновника школи карате-кіокушин - Мацутацу Оями, легендарного бійця середини двадцятого століття.
31.05.2007 |
Рівне-Ракурс №10 від 31.05.2007p. На головну сторінку |