Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1074 від 30.06.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Хитрощі для більш ефективного чищення килимів

Хитрощі для більш ефективного чищення килимів

Килими забезпечують більш домашній затишок в квартирі, захист підлоги і приємне відчуття тепла під ногами. Однак догляд за килимами або їх чистка можуть бути досить складними. Одного пилососа зазвичай недостатньо.

На щастя, є кілька корисних порад, які значно полегшать догляд за чистотою і красивим зовнішнім виглядом килимів. Звичайно, необхідно заздалегідь перевірити, чи дійсно окремі прийоми підходять для вашого килима.

Використовуйте машинку для видалення катишків

Крихти, волосся і крихітні частинки бруду можуть глибоко проникнути в волокна килима. В результаті їх вкрай складно видалити, навіть якщо використовувати дуже потужний пилосос.

У таких випадках має сенс використовувати машинку для видалення катишків. Це дозволить повністю видалити навіть найстійкіші частинки.

Використовуйте праску для видалення стійких плям

Ретельно пропилососьте місце, де вперше з’явилася пляма. Потім полийте пляму сумішшю води і оцту (змішайте інгредієнти в співвідношенні 3:1).

Зачекайте кілька хвилин, потім накрийте пляму тканиною і пропрасуйте її. Тепло і тиск розм’якшать бруд, і в результаті видалити пляму буде набагато легше.

Зробіть натуральний засіб для чищення килимів

Ви можете зробити дуже ефективний засіб для чищення килимів самостійно.

Змішайте близько 180 мілілітрів перекису водню, 60 мілілітрів спиртового оцту, 5 крапель ефірної олії, 2 столові ложки засобу для миття посуду, 2 столові ложки кондиціонера для білизни і близько 4 літрів гарячої води.

Використовуйте харчову соду для видалення жирних плям

Видалення жирних плям може бути особливо трудомістким, але, на щастя, є дуже просте рішення: харчова сода. Посипте нею пляму і почекайте, поки вона вбере якомога більше жиру. Потім просто пропилососьте соду.

Пляму, швидше за все, все ще буде видно, але видалити її буде набагато легше. Харчова сода також може допомогти видалити плями сечі домашніх тварин. Крім того, вона також корисна для швидкого освіження килимів, так як може дуже успішно поглинати неприємні запахи.

Використовуйте оцет для розм’якшення килимів

Килими, по яких ми дуже часто ходимо, з часом ущільнюються і тверднуть, принаймні, в найбільш прохідних місцях. Оцет може допомогти поліпшити стан килима, він стане пухнастіше або м’якше і набагато красивіше.

Спочатку змішайте оцет з такою ж кількістю води (1:1). Потім перелийте рідину в пульверизатор і розпорошите на ділянки, які потребують розм’якшення. Зачекайте деякий час, щоб суміш подіяла. Потім ви можете підняти волокна ложкою або подібним пристосуванням.

Лак для нігтів можна видалити спиртом

Найпростіший спосіб видалити залишки засохлого лаку для нігтів – це використовувати спирт.

Спочатку постарайтеся зняти якомога більше лаку тупим кухонним ножем. Потім обережно промокніть пляму краєм тканини, попередньо змоченою в спирті.

Жувальна гумка на килимі? Використовуйте кубик льоду!

Жувальна гумка, що прилипла до килима, повинна спочатку затвердіти, інакше ефективне видалення буде неможливо.

Ви можете прискорити цей процес, поклавши на кілька хвилин на жувальну гумку кубик льоду. При необхідності повторіть процедуру з новим кубиком. Коли жувальна гумка стане досить твердою, обережно зішкребіть її з килима.

Піна для гоління також є відмінним засобом для чищення килимів

Піна для гоління дуже корисна для видалення менш стійких плям зі світлих килимів. Крім того, піна для гоління також зробить килим більш м’яким і приємним на дотик.

Використовуйте саморобний освіжувач повітря для видалення неприємних запахів

Якщо неприємний запах є головною проблемою килима. Для такого випадку необхідно змішати 2 столові ложки бури, 10 крапель ефірної олії за вашим вибором і 2 склянки харчової соди.

Потім посипте сумішшю килим. Харчова сода поглине неприємні запахи, ефірна олія освіжить, а бура знищить бактерії та інші шкідливі мікроорганізми.

30.06.2022



Рівне-Ракурс №10 від 30.06.2022p. 
На головну сторінку