Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1075 від 07.07.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Які напої шкідливо вживати в спеку – застереження фахівців

Які напої шкідливо вживати в спеку – застереження фахівців

У спекотну погоду важливо правильно зволожувати організм. Однак потрібно не тільки пити багато рідин, але і знати, якої якості вони мають бути. Одна з основних помилок – тягнутися до сильно охолоджених напоїв.

Лікування алкоголізму в домашніх умовах неможливе! Якщо ви хочете позбавити вашу близьку людини алкоголізму, то єдиний можливий вихід – лікування в наркологічній клініці https://helprehab.org.ua/narkologichnij-centr-rivne/.

Влітку багато хто ставить їх в холодильник, щоб потім випити охолодженими. Інші додають кубики льоду. Однак так робити не можна.

Виявляється, крижані напої лише тимчасово охолоджують тіло, це ілюзія. Потім організм реагує по-іншому – починаються процеси, спрямовані на те, щоб зігріти нас. Тому, хоча це звучить парадоксально, влітку краще потягнутися за теплим чаєм, ніж за апельсиновим коктейлем з кубиками льоду.

Важливо відзначити, що занадто холодні напої також можуть призвести до теплового удару. Раптове вживання склянки крижаної води може привести до колючого болю в пазухах. Якщо влітку перестаратися з холодною рідиною, організм може відреагувати кровотечею з носа, звуженням кровоносних судин і навіть порушенням серцевого ритму.

Ігнорування деяких симптомів також може призвести до серцевого нападу або навіть смерті.

Вживання алкоголю в спекотні дні також небажане. Це пов’язано з тим, що він робить негативний вплив на роботу серця і серцево-судинної системи. Людям, що страждають гіпертонією, атеросклерозом та іншими серцево-судинними захворюваннями, слід звернути на це особливу увагу.

Вживання алкоголю в спекотні дні також може привести до стрибків артеріального тиску або порушень серцевого ритму. Зневоднення також небезпечне, так як може привести навіть до смерті.

Категорично слід відмовитися від усіх солодких газованих напоїв – вони ще більше підсилюють спрагу, оскільки містять величезну кількість цукру (приблизно 20 грам на склянку), консервантів і підсолоджувачів. До того-ж містяться в солодких газованих напоях вуглекислий газ подразнює слизову шлунка, а лимонна кислота надає пряму розм'якшує дію на емаль зубів.

Не варто вживати

Як всякі алкогольні напої, вони підвищують навантаження на серце і кровоносні судини, а спрага наростає з ще більшою силою. До того ж в спеку посилюється вплив алкоголю на вищу нервову діяльність і знижується можливість адекватної оцінки того, що відбувається навколо. Пиво ще є і сильним сечогінним засобом.

Не варто вживати надто холодні напої, додавати в них лід. Холодні напої за рахунок відчуття свіжості спотворюють наше сприйняття насичення рідиною. Крім того, організм нагріває надійшла в нього занадто холодну рідину, що супроводжується виробленням зайвого тепла. Виходить замкнуте коло: ви п'єте, отримуєте тимчасове полегшення, яке не тільки не дає повного насичення організму, але і викликає його подальше нагрівання. До того ж надходження холодних напоїв може спровокувати запальні захворювання носоглотки.

Кава містить велику кількість кофеїну, який має сильну сечогінну дію і тому збільшує необхідність споживання рідини. Крім того, кава може стати причиною підвищення артеріального тиску. Тому пити каву для втамування спраги марно.

Охолоджений квас добре втамовує спрагу і корисний для травлення. У натуральному квасі міститься багато корисних організму мікроелементів і вітамінів. Однак в даний час знайти якісний квас у продажу практично неможливо – частіше це шипучий газований напій, виготовлений із застосуванням синтетичного сурогату.

Соки корисні й ефективні для втамування спраги, але тільки якщо вони натуральні, свіжовичавлені. Консервовані соки, що містять цукор, консерванти, барвники, ароматизатори, такі ж непотрібні і шкідливі, як і газовані напої.

Проста вода з-під крана або в пластикових пляшках не підходить для ефективного втамування спраги в жарку погоду. Справа в тому, що в спеку з організму людини разом з потім виділяються велика кількість солей калію, натрію, фосфору і магнію. Якщо ж людина п'є просту воду, то заповнення мінералів не відбувається, почуття спраги залишається.

Корисніше вживати колодязну або джерельну воду, безпеку (за хімічним і бактеріологічним складом) якої підтверджена лабораторно.

Зверніть увагу-вживання лікувальних мінеральних вод без рекомендацій лікаря може привести до появи каменів в нирках через підвищений вміст в них певних мікроелементів. Краще пити столову мінеральну воду, але вживати у великих кількостях її теж не слід.

Молоко і кисломолочні напої добре втамовують спрагу в жарку погоду. Однак ці напої все-таки більше є їжею, ніж питвом.

07.07.2022



Рівне-Ракурс №10 від 07.07.2022p. 
На головну сторінку