Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1076 від 18.07.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Види стелажів — їх призначення і конструкція

Види стелажів — їх призначення і конструкція

Сьогоднішні вітчизняні складські постачальники збирають конструкції за іноземними технологіями, але мають місце і вітчизняні технології, які практично нічим не відрізняються від зарубіжних, а навпаки навіть краще в деяких аспектах.

Іноземні конструкції відрізняються технічними можливостями, скрізь витримуються габаритні розміри, тим самим забезпечуючи високу якість збірки. Вітчизняні конструкції більше орієнтовані на міцність і вантажопідйомність, а не на точність збірки. Але бувають і винятки.

Розглянемо призначення і конструкцію основних видів стелажів.

Складські стелажі використовуються для організації зберігання в приміщеннях складів товарів різноманітного призначення. В даний час — це найпоширеніший і часто використовуваний тип подібного обладнання.

Торгові металеві стелажі застосовуються в різних магазинах, найчастіше в супермаркетах одночасно для зберігання і реалізації товарів в торговому залі.

Офісні стелажі експлуатуються в різних організаціях і установах для зберігання різної документації (архівні) або невеликої кількості товарів і обладнання, що використовуються безпосередньо для організації роботи.

Домашні моделі використовуються для раціонального зберігання різних речей в квартирі, що дозволяє з найбільшою результативністю використовувати корисну площу, частенько дуже обмежену.

Зрозуміло, складські і торгові види дуже схожі за своїми конструктивними особливостями. Нерідко різниця між ними полягає тільки в приміщенні, для якого ці вони призначені, і максимальній вазі вантажу, на який розраховані ці види конструкцій.

Складські стелажі виробляються переважно з легованої сталі, завдяки чому вони можуть витримувати вантажі великої ваги. Їх використання дає можливість зберігати нестандартні і важкі вантажі, які можна розташувати в кілька рівнів.

Поличні стелажі використовуються для зберігання невеликої кількості штучних товарів. Придатні для складів з невеликим вантажообігом, адже всі роботи, пов'язані з навантаженням або вивантаженням, повинні проводитися вручну.

Палетні стелажі уособлюють собою конструкції, призначені для зберігання різних товарів, попередньо упакованих на піддони (палети). Застосування таких стелажів дає можливість скласти універсальну систему зберігання вантажів - fortisstroy.com.ua, які можуть розміщуватися в кілька ярусів. Конструкція складається з системи вертикальних рам, розташованих горизонтально балок і додаткових пристосувань, призначених для обмеження можливого руху такого піддону. Залежно від типу завантаження виділяють моделі з фронтальним завантаженням і набивні.

Використання складських стелажів фронтального завантаження дозволяє підтримувати в належному вигляді одночасно великий асортимент вантажів і забезпечувати оперативний доступ до збереженої продукції, що, в свою чергу, дає налагодити комп'ютерний облік всіх товарів і більш розумний підхід в експлуатації площі приміщення. Єдиним недоліком такого роду стелажів є необхідність залишати досить Великі проходи між ними, які надають вільне переміщення складській техніці.

Залежно від того, який розмір товару, його вага, загальна висота складу, підбирається оптимальний розмір палетного стелажа.

Економія в даному випадку досягається завдяки тому, що піддони складують в висоту. Але, потрібно врахувати, що при проектуванні складу, при розрахунках, обов'язково беруть до уваги розташування колон, воріт. Іноді навіть всередину колони розташовують складські стелажі — для найкращої економії простору.

Переваги: вдасться зберігати величезну кількість видів товару, до всіх палетів доступ відкритий одночасно.

Недоліки: не обійтися без робочого коридору, щоб могла безперешкодно проїжджати вантажна техніка.

Глибинні або набивні стелажі дозволяють продуктивно організувати зберігання невеликого номенклатурного списку продукції, які мають великий термін зберігання і реалізації. Вони реально економлять площу складу, адже для їх нормального функціонування проходи не потрібні, а навантаження і вивантаження проводиться по напрямних, при цьому навантажувач або штабелер в'їжджають безпосередньо в саму комірку. У разі використання цього варіанту слід враховувати, що товар, який був завантажений в таку конструкцію першим, буде вивантажений в останню чергу.

Незалежну конструкцію являють собою мезонінні стелажі, розташовані всередині складу і додатково оснащені платформами для пішоходів. Цей тип обладнання допускає максимально використовувати всю висоту приміщення при ручній обробці штучного вантажу або товару в невеликих коробках.

Серед особливостей такої системи варто виділити:

Ефективною системою для зберігання довгомірних вантажів в даний час є консольні стелажі, що представляють легко трансформується конструкцію, яка складається з опорних стійок, розташованих вертикально консолей і раскосной системи. Залежно від форми опорних стійок можлива одно — або двостороння завантаження такої системи зберігання, а її надійність забезпечується за рахунок кріплення самих консолей безпосередньо до підлоги приміщення.

Гравітаційні стелажі являють собою особливу систему, яка поєднує функції зберігання і переміщення вантажів. Переміщення товару відбувається за рахунок роликових напрямних, встановлених з ухилом. Ці системи зберігання є найбільш зручними і рентабельними, оскільки не вимагають додаткового втручання людини в свою роботу і в той же час найдорожчими за рахунок високої автоматизації процесу.

Як же виконати навантаження і розвантаження товару з полиць мезонінного стелажа? Найпростіший спосіб — вручну. Такий варіант актуальний для невеликих штучних вантажів, негабаритних коробок, які потрібно розмістити на верхніх рівнях конструкції. Мезонінний стелаж може бути оснащений інтегрованим підйомником, який значно полегшить працю співробітників. Можлива установка і похилого конвеєра, застосування ручних або гідравлічних штабелерів, ричтраков і так далі. Особливістю мезонінного стелажа є можливість перетворення системи для зберігання вантажу на палетах або в будь-який інший упаковці. У деяких випадках використовується комбінований варіант. Наприклад, нижня частина застосовується для зберігання вантажу на палетах, а верхня являє собою поличну систему.

18.07.2022



Рівне-Ракурс №10 від 18.07.2022p. 
На головну сторінку