![]() |
№295 від 07.06.2007p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Шанси ще є
Статистика засвідчує: антибіотики призначають і застосовують неправильно майже в половині випадків. Вчені з Інституту антимікробної хіміотерапії Смоленської державної медичної академії сформулювали основні стереотипні хибні думки про антибактеріальну терапію. HP
Друга помилка стосується потреби змінювати препарати кожні 5-7 днів для запобігання стійкості мікробів до ліків. Однак заміна ефективного препарату іншим не знижує, а навпаки, підвищує ризик. Якщо ж стан хворого у перші дві-три доби не поліпшується, ліки треба замінити негайно.
Застарілою вважають смоленські вчені й думку про токсичність та негативну дію антибіотиків на імунітет. Старі антибактеріальні препарати справді мали такі негативні властивості, нині ж ліки, що пригнічують імунітет, відбраковуються ще на стадії досліджень. Ба більше, при цьому деякі антибіотики, наприклад, макроліди, не тільки не пригнічують, а навіть стимулюють імунну систему.
У зв’язку з цим спеціалісти не рекомендують супроводжувати антимікробну терапію призначенням імуномодуляторів та протиалергійних препаратів, а протигрибкові засоби радять застосовувати тільки під час лікування хворих із ослабленим імунітетом - пацієнтів із ВІЛ або онкологічними захворюваннями.
Дуже перебільшене й уявлення про такий побічний ефект від антибіотиків, як дисбактеріоз. Найчастіше зміна складу кишкової мікрофлори, викликана антимікробними засобами, клінічно не виявляється, не потребує спеціальної корекції й минає сама.
07.06.2007 |
Рівне-Ракурс №295 від 07.06.2007p. На головну сторінку |