Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №296 від 14.06.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Віртуози

Ольга Дроздюк та Роман Лукінчук під час виступу

Танець - це відтворення образу у русі

У Рівненському палаці дітей та молоді вже не один рік діє гурток танцю, виступи учасників якого підтверджують, що тут навчаються майбутні професіонали. Проведений нещодавно благодійний марафон зі звітним концертом колективу лише довів це. Вдало презентувати себе на виступі змогли чимало пар, серед них Ольга Дроздюк та Роман Лукінчук, котрі ще в молодшому шкільному віці після подібного шоу раз і назавжди визначили, що танці повинні стати стихією їхнього життя.

- Олю, скажи, будь ласка, чим тебе захоплюють танці і коли ти вирішила займатися ними?

- Знайомство відбулося ще в ранньому дитинстві. Я із захопленням дивилася різні передачі, де люди вміло рухаються, сама намагалася відтворити щось подібне. Крім того, моя мама цікавиться цим видом мистецтва, тому, ще будучи зовсім дитиною, я відвідувала різні місцеві конкурси. У травні, після того, як я побувала на благодійному марафоні, вирішила не залишатися осторонь, тож попросила маму записати мене в гурток. Минуло дев’ять років, і я досі не шкодую про це. Навпаки, я щаслива, бо без танців тепер не уявляю свого життя.

- Яким видом танців ти займаєшся?

- Бальними. Точніше - латинськими, зокрема ча-ча-ча, самба, румба, джайв, пасадобль. Не зважаючи на історичний імідж розваги для привілейованих, в офіційних змаганнях бальний танець називають спортивним. Часто менш досвідченим танцюристам дозволяється взяти участь у змаганнях на різних кваліфікаційних рівнях.

Крім того, обов’язковим є вміння виконувати стандарт - віденський вальс, повільний вальс, квікстеп, танго.

- У яких конкурсах ви з партнером брали участь і що тобі найбільше запам’яталося?

- У своїй юній кар’єрі нам випало чимало виступів. Їздили до Харкова, Львова, Києва, найчастіше ж змагання проходять в Одесі, Сімферополі, Керчі. У 2004 році виступали на дитячо-юнацькому хореографічному фестивалі. Ми є призерами багатьох конкурсів, володарями дванадцятьох медалей, зокрема дві з них за перші місця, а також удостоєні майже тридцяти дипломів. Здається, ніколи не забуду свій перший, один з найважливіших, конкурс, який проходив у Ковелі. Я вперше поїхала без батьків, страшенно переживала перед виступом, але нам вдалося представити нашу пару якнайкраще.

- Як з’являються пропозиції для участі у конкурсах?

- Тренер отримує заявки. Та щоб випала нагода заповнити цю анкету, потрібно довести своїм колегам, що ти - найкраща, і зможеш гідно представити Рівненський палац дітей та молоді. Ще одним не менш неприємним фактором є те, що за участь у конкурсі потрібно робити грошові внески. Крім того, відповідно до типу змагань, конкурсні дні можуть тривати один чи два тижні. А ще - костюми. Для цього потрібна якісна тканина, прикраси. В середньому на одну таку одежину витрачається до двох тисяч доларів. Кожного року ми змінюємо гардероб. Спонсорів, на жаль, немає, отже всі витрати беруть на себе батьки.

- Чи мрієш ти пов’язати своє майбутнє із хореографією?

- Звичайно, що так. Навіть у перші дні навчання у гуртку я це розуміла. Крім того, переді мною є вдалий приклад успішної танцюристки - це мій перший тренер і наставник Катерина Петрівна Пушкарчук. Кілька років тому вона виїхала до Туреччини, де регулярно організовує свої шоу-програми, на які запрошує колишніх вихованців. Ця людина - професіонал, і мені дуже приємно, що саме вона прищепила мені любов до цього виду мистецтва. Можливо, завдяки Катерині Петрівні, я теж хочу професійно займатися танцями, їздити на міжнародні конкурси за кордон.

14.06.2007Леся КУРУЦ



Рівне-Ракурс №10 від 14.06.2007p. 
На головну сторінку