№1096 від 08.12.2022p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Ви можете відчувати емоції тут і там, але лише тоді, коли вони виникають інтенсивно або занадто часто, вони стають небезпечними.
Ці емоції підвищують ризик раптової серцевої недостатності, званої стресовою кардіоміопатією, та інших смертельних серцевих захворювань, – говорять лікарі-кардіологи.
Стресова кардіоміопатія – це коли ліва половина вашого серця, яка є основною камерою для перекачування крові по всьому тілу, змінює форму і збільшується.
Вона широко відома як синдром розбитого серця, тому що часто пов’язана з сильними періодами горя і депресії. Ці емоції можуть завдати шкоди вашому серцю.
Коли ви в депресії, ваше тіло виробляє багато гормонів стресу, які викликають почастішання пульсу та артеріального тиску. Психосоціальні фактори, такі як горе та депресія, можуть сприяти серцевому нападу, хворобам серця та зупинці серця.
Багато досліджень показали, що ризик серцевого нападу фактично збільшується протягом 24 годин після втрати коханої людини. Серце піддається величезному стресу, і такі емоції, як гнів, можуть викликати порушення серцевого ритму.
Але це не тільки хвиля сильних емоцій, які можуть пошкодити ваше серце.
Пошкодження серця може розвинутися внаслідок тривалого впливу гормонів стресу. Після звичайного сплеску стресу ваше тіло повинно прийти в норму. Але занадто великий вплив стресу може призвести до пошкодження.
Стрес може викликати негативну ланцюгову реакцію у вашому тілі – якщо ви злитеся, напружені або засмучені, природною відповіддю вашого тіла є викид гормонів стресу. Ці гормони включають кортизол та адреналін, які готують ваше тіло до стресу. Це змушує ваше серце битися частіше, а кровоносні судини звужуються, щоб допомогти проштовхнути кров до центру тіла.
08.12.2022 |
Рівне-Ракурс №10 від 08.12.2022p. На головну сторінку |