|
№1098 від 27.12.2022p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Як вибрати кращі кросівки для різних видів спорту або на кожен день. Світові бренди пропонують безліч моделей-з унікальною підтримкою стопи, пружним ефектом або просто дуже стильні. Як не заплутатися і купити правильні
баскетбольні кросівки в Харкові читайте в статті.
Якщо розділяти на основні категорії то все кросівки включають в себе три види — спортивні, туристичні та повсякденні.
Туристичний. Єдині кросівки, в яких зовнішній вигляд абсолютно нічого не вирішує. Тут цар і бог підошва. Для трекінгового взуття вона повинна бути максимально зносостійкою. При цьому варто звернути увагу на протектор. Він виглядає як на хороших зимових черевиках-глибокий.
Повсякденні. Вибирайте жіночі кросівки, як вам підказує інтуїція. На літо краще взяти модель з хорошою вентиляцією, взимку і восени перевагу варто віддати шкірі. На них протектор самий не глибокий, іноді повністю відсутня.
Спортивні. Кросівки для спорту діляться на кілька підвидів в залежності від виду спорту і типу покриття для тренувань.
Кросівки для бігу. Ці кросівки повинні бути максимально легкими. Кросівки для бігу купити необхідно з м'яких, дихаючих матеріалів, наприклад, нейлону. Шкіра в кросівках для бігу допустима тільки як допоміжний матеріал. Вона ускладнює пару і не дає нозі дихати. А при жорсткій фіксації на п'яті може і пошкодити її. Обов'язковою умовою є амортизаційні вставки на п'яті. Вони візуально піднімають підошву на 1-2 см від підошви під пальцями. Це робиться, оскільки бігун знаходиться під кутом до поверхні. Для бігових кросівок також характерні накладки на підошві з антиковзаючим ефектом. Пара кросівок повинна щільно сидіти на нозі — наприклад як бігові кросівки Adidas.
Кросівки для ходьби. Вони підійдуть і на кожен день. Кросівки з невеликим потовщенням на п'яті і неглибоким протектором обов'язково повинні бути оснащені супінатором — невеликим потовщенням на підошві. При тривалій ходьбі це знижує навантаження на голеностоп.
Кросівки для фітнесу. Купити кросівки, щоб попітніти в залі потрібно обов'язково. Звичайні кеди не підійдуть. У них не тільки «гуляє» суглоб і є ризик травми, але і підошва не призначена для слизького покриття в залі. Кросівки для залу повинні бути на хорошій підошві з середнім протектором, наприклад Reebok. Під пальцями він може бути круглим для того щоб робити повороти. Кросівки дуже схожі на повсякденні туфлі — вони можуть бути зі шкіри з високою шнурівкою. На них повинна бути виїмка біля п'яткового сухожилля. Краще брати зі знімною устілкою, щоб в разі тренування з великою вагою її можна було замінити на ортопедичну.
Кросівки для танців повинні віддалено нагадувати чешки своєю гнучкістю. Підошва повинна бути з амортизуючим ефектом, і не цілісна. Вони візуально повинні бути відокремлені один від одного, щоб можна було легко танцювати на носочках.
Кросівки для баскетболу. Вони високі з товстою підошвою і максимально пружні. Середній протектор.
Кросівки для футболу. Залежно від покриття потрібні або бутси з шипами, або з більш гладкою підошвою для футзалу., наприклад Adidas. Вони іноді мають кілька шипів на початку і в кінці підошви.
Кросівки для тенісу. Гнучкі, з низьким задником, але максимальною бічною фіксацією., як Asics. Відрізняються також особливим зигзагоподібним протектором, щоб не ковзати на корті.