Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1107 від 24.02.2023p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс культури і освіти

Як вибрати срібні або дорогоцінні прикраси

Як вибрати срібні або дорогоцінні прикраси

Вибір виробів зі срібла може бути важливим кроком щоб правильно купить серебряные серьги або ювелірні прикраси, предмети декору для дому. Ось кілька порад, які можуть допомогти вам зробити правильний вибір:

  • Перевірте маркування: Срібло повинно мати маркування, яке вказує на вміст металу. На виробі повинна бути проставлена марка 925, яка гарантує, що вміст срібла становить 92,5 відсотка. Якщо маркування немає, це може бути ознакою того, що виріб не є справжнім сріблом.

  • Зверніть увагу на вагу: справжнє срібло важче, ніж інші метали. Якщо ви тримаєте в руках виріб зі срібла, воно повинно здаватися досить важким і холодним на дотик.

  • Вивчіть обробку: добре зроблений виріб зі срібла повинен мати рівну обробку, без зазубрин, подряпин або інших дефектів. Хороший спосіб перевірити обробку-взяти виріб в руки і оглянути його в добре освітленому місці.

  • Зверніть увагу на камені: якщо на виробі встановлені камені, переконайтеся, що вони міцно фіксуються і не хитаються. Також переконайтеся, що камені не мають сколів або тріщин.

  • Купуйте у надійного продавця: при виборі виробів зі срібла завжди варто звертатися до надійних продавців. Хороші магазини ювелірних виробів або домашнього декору зазвичай мають хорошу репутацію і надають гарантії на свої вироби.

  • Зверніть увагу на стиль: вибираючи вироби зі срібла, враховуйте свій стиль і переваги. Існує широкий вибір прикрас та предметів декору, і ви повинні знайти ті, які найбільше відповідають вашим смакам.

  • Аксесуари зі срібла - гідна і, найголовніше, доступна альтернатива іншим благородним металам. Суворий холодний блиск, висока міцність і універсальність у використанні зробили його чи не найбільш затребуваним матеріалом в чоловічому і жіночому сегменті. Цей магазин ювелирных изделий надає каталог виробів зі срібла — це найширший асортимент яскравих, неординарних, або підкреслено строгих аксесуарів на будь-який смак.

    Як вибрати срібну прикрасу?

    Поради, в першу чергу, стосуються носіння і догляду за виробом:

    Вибір ювелірного виробу — справа відповідальна. Вам потрібно врахувати багато важливих деталей, щоб прикраса радувало в майбутньому. Історії брендів — це певний шарм і почерк майстрів. Разом з експертами ми зробили добірку ювелірних будинків, які задають тренди.

    Види покриттів срібних виробів

    У сучасній ювелірній справі, при створенні прикрас зі срібла, майстри застосовують кілька видів покриттів для додання виробам кращого зовнішнього вигляду, а також запобігання їх від потемніння і подряпин. У цій замітці спробуємо порівняти і розібрати переваги і недоліки різних видів покриттів срібних прикрас.

    Срібло без покриття.

    Метод, при якому прикраса зі срібла 925 проби залишається «як є», не покривається ніяким зовнішнім напиленням. Непокрите срібло має помірний блиск, який можна робити сильніше поліруючи виріб або, навпаки, зменшувати, роблячи поверхню більш матовою допускаючи поступове невелике окислення. Срібло-метал, на який алергія буває в рідкісних випадках, крім цього він володіє антибактеріальними властивостями, так що носіння таких прикрас прямо показано людям з проблемною шкірою, «відкидає», наприклад, той же родій, яким часто покривають срібні прикраси. Крім цього, в традиціях деяких народів срібло має ще й магічну силу і для її передачі людині потрібен прямий контакт зі шкірою, що також виключає покриття срібла будь — якими напиленнями (яскравий приклад таких срібних прикрас-вироби якутських майстрів). До недоліку срібних прикрас без покриття можна віднести, мабуть, тільки те, що вони з часом темніють — але це легко усувається за допомогою засобів для чищення.

    Родированное срібло.

    Родирование — це технологія, при використанні якої на поверхню готового срібного прикраси наноситься дуже тонкий (в кілька мікрон) шар родію-твердого металу, схожого за своїми властивостями з платиною. Перевагою цього методу є те, що, по-перше, прикраса захищається від потемніння (на відміну від срібла, родій не вступає в реакцію з повітрям), по-друге, за рахунок твердості родію, захищається від подряпин і потертостей і, по-третє, набуває красивий блиск, який набагато яскравіше, ніж природний блиск срібла. З цим, правда, пов'язані і претензії частини любителів прикрас зі срібла — їм не подобається неприродний для срібла блиск родированных прикрас. Ну і антибактеріальні властивості срібла при покритті губляться. З іншого боку, родій також практично ніколи не викликає алергічних реакцій, так що, за сукупністю факторів, в наші дні родированию піддається абсолютна більшість випускаються срібних прикрас.

    Чорнене срібло.

    Чорніння-це процес нанесення на поверхню срібного прикраси шару черні, складу, в основу якого входять сульфіди самого срібла, а також міді і сірки. Це досить давня технологія-вже давно майстри-ювеліри побачили, наскільки вдало можна підкреслити черню візерунки на прикрасах, відтінити рельєф, та й просто надати виробу вид «під старовину». В процесі чорніння на виріб наноситься порошок черні, після чого прикраса нагрівається в спеціальній печі, де під впливом температури чернь плавиться і осідає на срібній поверхні.

    Оксидоване срібло.

    При цьому методі, для запобігання нерівномірного потемніння срібла в процесі носіння, на його поверхню наноситься плівка складається з оксиду срібла — тобто, по суті, те, що відбувається з поверхнею срібла в процесі довгої шкарпетки, робиться штучно, контрольовано і заздалегідь. В результаті поверхня срібла стає матовою і дещо темніє, щодо початкового кольору срібла, але не піддається корозії в процесі експлуатації.

    Позолочене срібло.

    Золочення-це покриття поверхні срібла тонким шаром золота від 585 до 999 проби (як правило 750 проби). При даному методі питома вага наноситься на срібний виріб золота невеликий, так що, по ГОСТ, срібні прикраси після процесу золочення як і раніше мають тільки «срібну», 925 пробу, без будь-яких вказівок на пробу нанесеного золота. Переваги позолочених срібних прикрас перед такими ж, виконаними з золота 585 проби очевидні — це ціна і (важливо, наприклад, в разі великих сережок) меншу вагу. До недоліку методу можна віднести, мабуть, те, що позолочені срібні прикраси вимагають дуже акуратного догляду та експлуатації — при регулярному контакті з водою або миючими речовинами шар позолоти може досить швидко стертися і прикраса втратить зовнішній вигляд. Втім, сучасні технології зробили позолоту більш стійкою, що, укупі з акуратною носінням, гарантує, що позолочена Срібна прикраса зможе радувати свою володарку довгі роки.

    Сподіваюся, ці поради допоможуть вам вибрати справжні вироби зі срібла.

    24.02.2023


    
    Рівне-Ракурс №10 від 24.02.2023p. 
    На головну сторінку