№1110 від 17.03.2023p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Із початком реалізації державного проєкту з підтримки малого і середнього бізнесу в умовах війни Рівненський центр ПТО ДСЗ оперативно організував курси з 3-денного навчання претендентів за напрямом «Написання бізнес-плану в рамках мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу». Слухачі під час занять із досвідченими викладачами-сертифікованими тренерами за програмами МОП (Міжнародної організації праці) можуть проконсультуватися та грамотно скласти свій бізнес-план. Головне, що в результаті взаємодії служби зайнятості, закладу освіти та підприємців створюються нові робочі місця.
Юлія Бондар головний документ свого бізнесу – Центр практичного психолога – презентувала, вказавши на важливі переваги. «Я працюю психологом 18 років. Розробила авторську методику. У період війни потреба в психологічній підтримці особливо гостра. Аби якомога більше людей знали про мої послуги, – планую створити сайт. Також хочу працевлаштувати від 2 до 10 працівників. Конкуренція не лякає, адже працюю не за класичною програмою, а використовую власну методику».
Валентин Краселюк прагне розвивати власний бізнес, пов’язаний із переробкою та використанням деревини. «Як виникла ідея? Я спостерігав за узбіччями рівненських доріг і відмітив, що обрізання дерев і кущів відбувається не зовсім правильно і раціонально. Велику деревину прибирають із захисних смуг, а от кущове гілля там залишається. Я придбав необхідне обладнання та почав із малих робіт. Згодом зрозумів, що можу і хочу переробляти більші об’єми. Добрий господар має користь від усіх видів енергоносіїв. Перероблена деревина – це відмінне джерело тепла для комунальних закладів. А для цього потрібні будуть кошти на нове обладнання, сировину, розхідні матеріали, рекламу». За словами викладачки Наталії Сирочук, у цьому бізнес-плані найвищий показник рентабельності – 119 %. Слухач планує отримати 150 тис. грн допомоги.
Олеся Загоруйко – кондитер із досвідом. Жінка створила власний бренд – «Торти Олесі» та успішно працює із замовниками. Слухачка поділилася, що об’єми роботи зростають, а отже необхідно модернізувати та доукомплектувати своє виробництво. «Мікрогрант планую використати для придбання холодильної вітрини, холодильника, комбайна, нового посуду, інвентарю, меблів».
Сертифікований тренер Віктор Красовський наголосив на важливих аспектах при підготовці бізнес-планів на мікрогранти, зокрема, це – контроль за графіками співбесід у центрах зайнятості, прогноз зарплатні найманих працівників, впевненість у бізнес-плані, відстеження законодавчих документів щодо фінансування, відвідування інших грантових майданчиків.
Бажаємо неодмінно удачі кожному із підприємців та запрошуємо на наступні заняття, які проводяться щосереди за адресою: м. Рівне, вул. Пирогова,8 або у дистанційному форматі.
Контакти закладу освіти: 0362 68 37 95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua.
З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості Рівненської області або за телефоном +38096-539-53-59.
17.03.2023 |
Рівне-Ракурс №10 від 17.03.2023p. На головну сторінку |