Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1111 від 23.03.2023p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Березовий сік – еліксир здоров’я

Березовий сік – еліксир здоров’я

Березовий сік містить у своєму складі цукор, вітаміни, мікроелементи і володіє цілющими властивостями. Дія березового соку значною мірою збігається з дією березових бруньок. Він стимулює кислототворну функцію шлунка, корисний у разі захворювань травного тракту.

Вживання березового соку сприяє розщепленню каменів у сечовому міхурі та нирках, очищенню крові, посиленню обмінних процесів, видаленню з організму шкідливих речовин. Корисно пити сік за виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, захворювань печінки, жовчного міхура, радикуліту, ревматизму, артриту, бронхіту, туберкульозу, цинги, головного болю та венеричних захворювань. Березовий сік підвищує опірність організму до застудних, інфекційних та алергійних захворювань, справляє глистогінну, сечогінну дію. Соком берези корисно протирати шкіру за екземи, вугрів, для зволоження й очищення сухої шкіри. Березовий сік – хороший засіб від імпотенції, помічний у разі клімаксу: якщо випивати хоча б по склянці соку на день, то зникне сонливість, відчуття втоми, дратівливість та інші супутні клімаксу явища. Здоровим людям можна приймати свіжий березовий сік необмежено (не допускаючи, однак, передозування загальної кількості рідини) замість чаю, компоту, води протягом 1-2 місяців. Зберігати сік потрібно в холодильнику, бо він швидко псується, скисає. Корисно змішувати березовий сік з усіма видами соків, настоювати на ньому звіробій, плоди шипшини, листя м’яти, чебрецю, меліси, базиліку, цвіт липи тощо. Цілющі властивості лікарських рослин, овочів, фруктів доповнюють лікувальну дію березового соку. Фінські лікарі виявили, що солодкі сиропи, приготовлені з березового соку, не тільки запобігають карієсу зубів, а навіть зупиняють його розвиток. Тому березовий сік, а також сиропи і льодяники з нього рекомендують для профілактики захворювання зубів у дітей. Свіжий сік зберігається в холодильнику не більше двох діб.

Лікування березовим соком

За паразитарних та грибкових шкірних захворювань одночасно зі щоденними зовнішніми промиваннями, примочками, компресами з березового соку рекомендують випивати по 1 склянці березового соку на день, ліпше вранці натщесерце. У разі високої температури тіла, венеричних захворювань березовий сік п’ють по 1 склянці перед їдою 3-4 рази на день, дотримуючись молочно-рослинної дієти. За авітамінозу, анемії, туберкульозу, у разі атеросклерозу, набряків серцевого походження, золотухи, для профілактики карієсу, як сечогінний, антигельмінтний засіб березовий сік п’ють по 0,5-1 склянці 3-4 рази на день протягом 3-4 тижнів. У разі ангіни та інших запальних захворювань горла і ротової порожнини соком берези полощуть горло. За хронічного нежитю слід пити навесні щоранку по 1 склянці свіжого березового соку. Березовий сік добре жене камені та пісок з нирок і сечового міхура (руйнує сечові камені переважно фосфатного й карбонатного походження, не впливаючи на оксалатні й сечокислі). Для цього його слід пити натщесерце по 1 склянці. За подагри, артриту, ревматизму, як сечогінний і загальнозміцнювальний засіб сік приймають усередину по 1 склянці тричі на день. Курс лікування 1-1,5 місяця. Маска для обличчя: змішати 1 ст. л. сметани, 2 ст. л. березового соку і 1 ч. л. меду. Тримати маску близько 15 хв, змити прохолодною водою, шкіра набуває красивого матового відтінку.

23.03.2023



Рівне-Ракурс №10 від 23.03.2023p. 
На головну сторінку