№1116 від 28.04.2023p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Користь від сміху для здоров’я дуже велика: він може полегшити біль, принести більше щастя і навіть підвищити імунітет. Сміх здатен здійснювати позитивний вплив на наше психічне і фізичне здоров’я. Сміх, звісно ж, покращує настрій і дає змогу розслабитися. Ви знали, що є добова норма сміху? За словами фахівців, для отримання оздоровчого ефекту рекомендується сміятися не менше 30 хвилин в день.
Активний гучний сміх – це свого роду дихальна гімнастика. У цьому процесі задіяні діафрагма і м’язи тіла (вважається, що бере участь близько 80 груп м’язів), у результаті поліпшується кровообіг і відтік лімфи, активується парасимпатична нервова система. Причому цікаво, що наш організм не розрізняє щирий і штучно викликаний сміх. Але все ж бажано сміятися від душі.
Сміх впливає на наш психоемоційний стан. Його називають ефективним методом боротьби зі стресом і хорошим помічником у вирішенні конфліктів і суперечок.
Завдяки всім своїм позитивним ефектам сміх може:
знижувати артеріальний тиск;
зміцнювати дихальні м’язи;
підвищувати насичення тканин киснем;
знижувати в крові рівень гормону стресу – кортизолу;
підвищувати в крові рівень одного з гормонів щастя – ендорфіну.
Таким чином, на думку медиків, сміх може певною мірою знижувати ризик розвитку серцево-судинних захворювань, надавати знеболювальний ефект, зміцнювати імунітет, допомагає боротися з депресією.
Крім того, сміх допомагає знизити вагу. Це показав експеримент науковців із Медичного центру Університету Вандербільта – їх цікавило, скільки енергії потрібно на сміх. Зрештою вони з’ясували, що під час сміху в учасників згорало на 20 % більше калорій, ніж в періоди спокою. Причому виявилося, що хлопці сміялися більше дівчат. Зробивши підрахунки, вони дійшли висновку: якщо людина реготатиме по 10-15 хвилин в день, вона витратить до 50 калорій залежно від розміру тіла і інтенсивності сміху. Тобто, якщо від душі сміятися кожен день, за рік можна скинути до 2 кілограмів.
Але лікарі попереджають, що до сміхотерапії теж важливо підходити розумно і обережно. Не завжди заразливий сміх і тим більше регіт може піти на користь, адже він викликає напруження багатьох м’язів і можна порівняти з активним фізичним навантаженням.
28.04.2023 |
Рівне-Ракурс №10 від 28.04.2023p. На головну сторінку |