Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1117 від 03.05.2023p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Підживлення розсади огірків в домашніх умовах: чи потрібна воно та як правильно це зробити?

Підживлення розсади огірків в домашніх умовах: чи потрібна воно та як правильно це зробити?

Головне завдання при вирощуванні будь-якої розсади – отримати міцні, здорові і добре розвинені рослини. Часто досягти цієї мети допомагає підгодівля. Однак цей процес у випадку з розсадою огірків має свої особливості. Про них розповіли експерти.

Особливості підгодівлі розсади огірків

Головна особливість полягає в тому, що ця процедура за доглядом потрібна сіянцям тільки в певних випадках. По-перше, підгодівлю слід провести, якщо ви посадили насіння огірків в дуже бідний ґрунт. По-друге, розсаду слід підгодувати, якщо рослини подають зовнішні сигнали про брак поживних речовин.

Сіянці ростуть повільно або зовсім зупиняються в розвитку.

Розсада виглядає ослабленою, кволою, а листя маленьке за розміром.

Яскравий зелений колір листя змінюється на жовтий.

При цьому фахівці нагадують, що поганий стан розсади може бути викликаний неправильним або поганим доглядом. Якщо всі процедури виконуються правильно і регулярно, підгодівлю слід провести.

Як підгодувати розсаду огірків?

Підживлення розсади огірків сприятливо позначається на формуванні міцної кореневої системи, а також добре розвиненій надземній частині рослин. Для розсади огірків проводиться коренева підгодівля, тобто рідкий розчин добрив необхідно влити під корінь, в ґрунт.

Терміни підгодівлі огірків

Перша (або єдина) підгодівля проводиться після появи одного-двох справжніх листочків. Друга підгодівля здійснюється рідко, і тільки якщо в ній дійсно є необхідність. Зазвичай її проводять за три-чотири дні до висадки сіянців в теплицю або відкритий ґрунт.

Чим підгодувати рослини?

Кращий засіб для підгодівлі розсади огірків – комплексне добриво, що містить необхідні макроелементи (азот, фосфор, калій) і мікроелементи (залізо, мідь, цинк, бор).

Правила внесення добрив

За одну-дві години перед внесенням добрив потрібно обов’язково полити всі рослини. Підживлювати краще вранці або ввечері.

Важливо, щоб живильний розчин не потрапив на самі рослини. Якщо це все-таки сталося, їх потрібно відразу витерти тканиною або ватним диском, змоченим в чистій воді.

Готувати розчин добрив слід суворо за інструкцією до конкретного препарату. Вкрай важливо дотримуватися всіх правил, дозувань та запобіжних заходів.

03.05.2023



Рівне-Ракурс №10 від 03.05.2023p. 
На головну сторінку