№1117 від 03.05.2023p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Індіанці з насіння соняшнику пекли хліб і навіть лікували ними хвороби, а з пелюсток самої квітки отримували фарбу для татуювань і фарбування тканин. В Європі рослина з’явилася тільки в XVI столітті.
Види насіння
Насіння соняшнику буває трьох видів: чорне, біле і смугасте. Чорне (в основному найдрібніше) використовується для виробництва соняшникової олії, бо в ньому максимум жирів. Найбільш дієтичне – біле насіння, в ньому найменше жирів. Смугасте виділяється не тільки зовнішнім виглядом, але і розміром – воно завжди найбільше, хоча ядра всередині не такі великі, як могло здатися зовні.
Насіння – джерело корисних речовин
Насіння соняшнику багате вітаміном Е, який є природним антиоксидантом і допомагає зберегти молодість і красу. Також він виступає «щитом» для організму, захищаючи його від шкідливих випромінювань і запобігає розвитку багатьох захворювань, включаючи серйозні – наприклад, атеросклероз. Деякі лікарі навіть рекомендують їх своїм пацієнтам в якості профілактики проти інфаркту та інсульту.
У насінні багато кальцію, який добре засвоюється за рахунок вітаміну D. Фосфор, цинк, магній, залізо, хром, йод – в насінні є буквально все необхідне людині.
Насіння соняшника дуже поживне і може притупити відчуття голоду: в 100 г продукту міститься 21 г білків, 12 г вуглеводів і майже 6 г корисних жирних кислот, а цукру при цьому менше 3,5 г.
Натуральний антидепресант
Крім фізичної користі, насіння виробляє психологічний ефект, бо сам процес чищення і поїдання заспокоює нервову систему. Завдяки насінню багато кидають курити: воно дозволяє відволіктися від бажання затягнутися сигаретою. У ньому містяться речовини, що дають короткочасне відчуття задоволення, що робить його схожим на нікотин, тільки без шкоди для здоров’я.
03.05.2023 |
Рівне-Ракурс №10 від 03.05.2023p. На головну сторінку |