Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1122 від 13.06.2023p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Юрист

Як знайти та вибрати юриста для себе: 8 дієвих порад

Як би дивно це не звучало, але знайти хорошого юриста – це одне із найскладніших завдань. Ринок, переповнений різними пропозиціями, юридичні вищі навчальні заклади випускають велику кількість юристів, але справжніх професіоналів мало.

Як швидко перевірити юриста?

Щоб швидко скласти перше враження про людину, подивіться на те, як людина говорить і чи вміє вона викладати правильно свої думки. Перевірте його спостережливість та пунктуальність, а також завантаженість. Якщо юрист пізно вам надіслав документи і не зволив пояснити затримку, то з ним не потрібно мати справу.

Перевірте, чи буде він на зв'язку. Ніхто не буде на зв'язку по роботі у свята та вихідні. Але, якщо він дзвонить вам ночами і просить обговорити ситуацію, то це теж не вважається правильним. Але пам'ятайте, що юристи намагаються допомогти довірителям іноді й у будь-який час в екстрених ситуаціях. Але, якщо важко додзвонитися юристу днями безперервно саме в робочий час, і він не відповідає вам у месенджері, то перестаньте продовжувати з ним співпрацю.

Як відрізнити хорошого юриста від поганого?

Дійсно грамотний фахівець у сфері права має спробувати різні справи та не боятися негативного результату – тільки так по-справжньому набираються досвіду. Як пишуть у себе на сайті адвокати юридичної фірми ALVA PRIVACY з багаторічним досвідом практичної роботи: якщо адвокат не програвав жодної справи, то це не адвокат. При цьому потрібно розуміти, що коментарі на різних сайтах не завжди є реальними і можуть не відображати дійсність.

Звичайно при хорошій роботі можна отримати достатньо гарних коментарів, а при поганій роботі – поганих. Але завжди існують незадоволені люди, які залишають відгуки, хоч не все і не завжди залежить від юриста. При цьому при хорошій роботі та позитивному результаті справи люди зазвичай позитивні відгуки не залишають! Тому до оцінок і коментарів на сайтах відгуків потрібно ставитися критично і сприймати їх, тільки якщо їх досить багато і вони були залишені за великий період часу.

як вибрати юриста

Дієві поради щодо вибору

Вибір хорошого юриста може бути вирішальним чинником під час вирішення юридичних питань. Ось список із 8 порад, які допоможуть вам вибрати юриста "під себе":

  1. Дослідіть спеціалізацію: переконайтеся, що обраний вами юрист має досвід та спеціалізацію у потрібній вам галузі права. Наприклад, якщо вам потрібна допомога з сімейних питань, зверніться до фахівця саме з сімейного права.
  2. Дослідіть та перевірте репутацію юриста: шукайте відгуки клієнтів, рекомендації, а також інформацію про його професійний досвід та досягнення. Але пам'ятайте, що погані коментарі у засобах масової інформації, в інтернеті можуть бути проплачені конкурентами. Тому при виборі також потрібно враховувати те, як юрист сам ставиться до своєї репутації - запитайте його про це, дайте можливість прокоментувати наявні негативні відгуки.
  3. Зверніться за рекомендаціями: попросіть рекомендації у друзів, сім'ї чи колег, які зверталися до юристів у минулому. Часто особисті рекомендації є надійнішим джерелом інформації.
  4. Проведіть особисту співбесіду: зустріньтеся з юристом особисто, щоб обговорити свої питання та оцінити, як він комунікує та ставиться до ваших потреб. Переконайтеся, що ви встановили хороший робочий взаємозв'язок і почуваєтеся комфортно під час спілкування з ним.
  5. Дізнайтесь про гонорар: обговоріть гонорар із юристом заздалегідь! Уточніть, як відбуватиметься оплата, та з'ясуйте, чи є якісь додаткові витрати, такі як судові збори чи витрати на експертні дослідження.
  6. Перевірте ліцензію та реєстрацію: переконайтеся, що адвокат має чинне адвокатське свідоцтво (для звичайного юриста таке не потрібно) та його діяльність не зупинена відповідною радою адвокатів регіону. Це гарантує, що він відповідає мінімальним професійним стандартам та правилам.
  7. Зверніть увагу на комунікацію: хороший юрист має бути відкритим для спілкування та готовим регулярно інформувати вас про перебіг справи. Він повинен бути доступний для відповіді на ваші запитання та надання необхідної інформації.
  8. Кваліфікація: попросіть адвоката показати документи, які б свідчили про регулярне підвищення його кваліфікації.

Не забувайте, що за загальним правилом хороший юрист не повинен мати проблем із наявністю клієнтів та завантаженням роботою. Однак, якщо він бере занадто великий обсяг замовлень, то він швидше за все не встигатиме виконувати необхідний обсяг роботи або якість його юридичних послуг буде дуже низькою.

Пам'ятайте, що вибір юриста – це важливе рішення, і варто витратити час на дослідження та пошук, а також бути обережним, щоб знайти найбільш відповідного саме під ваші потреби фахівця.

13.06.2023



Рівне-Ракурс №10 від 13.06.2023p. 
На головну сторінку