№298 від 29.06.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Формула успіху
ВАТ “Сарненський завод мостових технологічних конструкцій” - одне з найбільших підприємств Рівненщини, продукцією якого користуються в Україні, Росії та Польщі. Воно постійно оновлюється та осучаснюється. Ось нещодавно дізналася, що завод розпочинає абсолютно нове виробництво, яким в Україні займається мала кількість підприємств. Тому вирішила розпитати про нього голову правління СЗМТК Михайла СУЛЯТИЦЬКОГО, який уже три роки керує цим підприємством.
- Основа нашого нового виробництва - це термічна обробка цинком металевих конструкцій. Сама технологія полягає у підготовці металевих конструкцій довжиною до 12 метрів до оцинкування (відмивання від бруду та іржі в різних розчинах, підсушування) та власне обробка в гарячому цинку. В подальшому термін служби оцинкованих конструкцій - від 25 до 50 років. Об’єм випуску товарної продукції планується близько 180-200 мільйонів гривень на рік.
- Нещодавно дізналася, що у зв’язку із введенням нового виробництва, сарненці почали всерйоз побоюватися за екологічний стан навколишнього середовища...
- Дійсно, в місті ходять чутки, що у нас впроваджується нове хімічне виробництво, яке негативно впливатиме на екологію міста, зокрема, на чистоту питної води. Насправді ж хімічне виробництво (гальваніка) існує на заводі вже майже 30 років та функціонує і досі. Зараз воно знаходиться на стадії технологічного переоснащення, так як не відповідає екологічним та технічним вимогам підприємства, і його реконструкція наразі є основним завданням нашого колективу. Зазначу, що реконструкція цехів відповідає найвищим стандартам устаткування аналогічних підприємств у Європі. В Україні таких підприємств лише п’ять, збудовані вони ще за часів Радянського Союзу.
Побувавши в Запоріжжі, на заводі, який спеціалізується на даному виробництві та має нове технологічне обладнання, можу з усією відповідальністю запевнити, що процес оцинкування - екологічно безпечний процес. Він має багато рівнів та засобів захисту від негативних впливів на навколишнє середовище, зокрема передбачено створення спеціального бар’єра для затримання хімічних речовин. Виробництво майже безвідходне, а відпрацьовані залишки відправляються на повторну переробку до хімічних заводів. Також відсутні скиди у каналізацію.
Іноді в цехах Сарненського ЗМТК після зварювання у повітрі набагато більше викидів, ніж при запланованому виробництві. Тим більше, що наш завод працюватиме з поліпшеними та оновленими очисними системами. Підприємство, можна сказати, йтиме в ногу з прогресом XXI століття. Завод працюватиме за передовими технологіями одного з найкращих німецьких підприємств, з постійним осучасненням та ефективним екозахистом. Адже в Європі набагато серйозніше ставляться до цього питання, тому ми взяли за основу європейське планування підприємства.
Чутки я пояснюю тим, що в Сарнах взагалі немає важкої промисловості, крім СЗМТК. Тому її розвиток дещо лякає громадян.
- Думаю, що наслідком відкриття нового підприємства стане створення великої кількості нових робочих місць. Як щодо кадрової політики та спеціалістів?
- У перспективі планується забезпечити роботою 300-400 чоловік, хоча існує проблема дефіциту фахових кадрів. Ми сформували навчальну систему для підготовки кваліфікованих працівників. Дуже хотілося б, звичайно, залучити молодь до роботи на нашому підприємстві. Середня зарплата сягатиме майже 2000 гривень, що, я вважаю, змусить людей замислитися, чи їхати на заробітки закордон, чи працювати вдома. Я вже не кажу про соціальний захист і виробниче страхування.
- Вже маєте перших замовників? Хто в основному буде споживачем вашої продукції?
- Так, вже маємо замовлення з усієї України. Наприклад, багато замовлень від дорожньо-будівельних підприємств. Такий ажіотаж пов’язаний і з проведенням чемпіонату Європи з футболу в Україні у 2012 році, і з будівництвом лінії електропередач від Рівненської АЕС до Києва тощо. Відповідно - це великий об’єм продукції, що, в свою чергу, веде до збільшення надходжень коштів до державного та місцевих бюджетів, до Пенсійного фонду - тобто, зростає внесок заводу в розвиток міста і області. Звичайно, запрошуємо до співпраці й нових партнерів та замовників.
Наостанок скажу, що добробут народу залежить від розвитку та рівня промисловості. А від власників та керівників підприємств залежить те, щоб промисловість не шкодила людям.
Спілкувалася Юліана ТЕТ
ВАТ “Сарненський завод мостових технологічних конструкцій”:
34500, Рівненська область, м. Сарни, вул. 17 Вересня, 21;
тел./факс: (03655) 3-32-17; e-mail: info@szmtk.com.ua
29.06.2007 |
Warning: require_once(/home/rakursrovnoua/public_html): Failed to open stream: No such file or directory in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 Fatal error: Uncaught Error: Failed opening required '' (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php80/root/usr/share/pear') in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php:10 Stack trace: #0 /home/rakursrovnoua/public_html/info.php(316): include() #1 {main} thrown in /home/rakursrovnoua/public_html/footer.php on line 10 |