Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №299 від 05.07.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Головна тема

Рівненщина - в п’ятірці регіонів-лідерів

Рівненщина - в п’ятірці регіонів-лідерів

“Ми повинні пишатися тим, що наша область гідно виглядає на загальнодержавному рівні”

У вівторок, 3 липня, у Рівненському прес-клубі представники засобів масової інформації мали можливість поспілкуватися з начальником головного управління економіки та інвестиційної політики облдержадміністрації Ігорем ТИМОШЕНКОМ (на фото). [acer кпк]

Пріоритетними питаннями обговорення, звісно ж, стали темпи економічного розвитку Рівненщини, основи інвестиційної політики влади та статус нашої області серед регіонів-лідерів України за моніторингом Кабміну та Секретаріату Президента України стосовно динаміки розвитку. “Принципова позиція обласної адміністрації, зокрема в економічній галузі, полягає, в першу чергу, у віднаходженні точкових проблем, які існують, та їх вирішенні. Якщо взяти відповідні показники розвитку промисловості за попередній період і порівняти з показниками за січень-травень 2007 року, можна небезпідставно пишатися тими результатами, що маємо на сьогоднішній день”, - зазначив Ігор Тимошенко.

До речі, він наводив такі факти: Рівненська область знаходиться на першому місці серед інших регіонів України за збільшенням доходів місцевих бюджетів (додатковий приріст становить 35 мільйонів гривень) та темпами зменшення збитковості підприємств; друге місце - за зростанням промислового виробництва та збільшенням інвестицій в основний капітал.

Детальніше оцінюючи роботу місцевих органів виконавчої влади в економічній галузі та співпраці з бізнесовими структурами, Ігор Тимошенко зауважив, що саме перевиконання місцевих бюджетів здійснювалося завдяки боротьбі з тіньовим обігом заробітних виплат; ефективному функціонуванню аукціонів як способу продажу земельної ділянки на конкурсній основі; раціональному використанню лісових ресурсів тощо. Хоча говорилося і про проблеми.

Адже, як висловився Тимошенко, “говорити тільки про досягнення - це нічого не сказати, тому що проблеми існують і їх треба вирішувати”. Основними негараздами в галузі економіки є, перш за все, від’ємне сальдо зовнішньоторговельного балансу, проте вже вдалося зменшити різницю імпорту та експорту до 23,6 мільйонів гривень (порівняйте, в минулому році вона становила 160 мільйонів гривень). Залишилася і проблема із заборгованістю по виплаті зарплат. “Ахіллесовою п’ятою” у цьому питанні фігурує Управління будівництва Рівненської АЕС. Щодо промисловості області, то слабку ланку являє собою харчова промисловість, зокрема молочна. Адже постійно зменшується кількість великої рогатої худоби, внаслідок чого існує дефіцит сировини. Важливим аспектом вирішення цієї проблеми, як вважає начальник головного управління, стане реконструкція потужного підприємства - ВАТ “Дубномолоко”. До загального списку додається і проблема дефіциту кваліфікованих працівників, - наприклад, у ВАТ “Рівнельон” та для нового підприємства у Гощанському районі, яке будуть інвестувати португальські бізнесмени.

Торкаючись питання іноземних інвестицій, Ігор Тимошенко висловив бажання досягти в майбутньому кращих результатів. Розробляється, звичайно, багато інвестиційних програм, зокрема, велика увага приділяється залученню коштів для розвитку аеропорту. Це - одне з пріоритетних завдань головного управління економіки та інвестиційної політики облдержадміністрації.

До уваги підприємців варто зауважити, що з 1 липня вступили в дію нові ліцензійні умови для ігорного бізнесу: не дозволено розташування ігрових залів в приміщенні житлових будинків.

На завершення прес-конференції Ігор Тимошенко сказав: “Важливо, коли влада всі питання вирішує разом із громадою, її представниками. І ми повинні пишатися тим, що наша область гідно виглядає на загальнодержавному рівні”.

05.07.2007Юліана ТЕТРівне-Ракурс №10 від 05.07.2007p. 
На головну сторінку