Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1127 від 13.07.2023p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Розвіяно міф про «виведення шлаків» з організму людини

Наш організм – це саморегулювальна система. І все, що потрібно, він виводить через органи виділення. Тому спеціально позбуватися «шлаків і токсинів» не потрібно. Як наше тіло справляється з виведенням шкідливих речовин і коли йому потрібно в цьому допомагати, розповіли лікарі.

Насамперед токсини виходять через травну систему – разом із калом, через видільну – разом із сечею, через регулярні виділення в жінок, а також за допомогою потовиділення. Також є виділення сірки з вух, слизу з дихальної системи, з носової порожнини та очей, а також регулярне злущування епітелію на шкірі. Усе перераховане вище сприяє виведенню шлаків і непотрібних організму продуктів, причому силами самого організму, підкреслили медики.

Тобто якщо в людини є збалансоване харчування, якщо вона нормально рухається, якщо в неї є взаємодія з повітрям, сонцем і вона вживає достатню кількість чистої води всередину, то процеси очищення в неї відбуваються природним чином.

Якщо порушуються природні способи виведення, шлаки починають виходити через шкіру, оскільки це другий після кишківника за величиною видільний орган. Тому, коли з якихось причин відбувається порушення природного процесу виведення, шкіра бере на себе цю функцію.

У зв’язку з чим на шкірі починають проявлятися ознаки висипу, екземи, бородавки, папіломи, халязіони тощо. Іншими словами, закупорка пор і нарости на шкірі – це ще один спосіб очищення організму від шлаків і токсинів. Дуже важливо, якщо шкіра взяла на себе таку функцію, нічим її не пригнічувати, радять лікарі.

Також фахівці заявили, що немає сенсу в «очищенні» якогось конкретного органу – печінки, підшлункової, кишківника тощо. Важливий системний підхід. Також не варто «ганятися за якимись паразитами», додали експерти.

Кишківник у буквальному сенсі повністю начинений найпростішими бактеріями і вірусами, при цьому він є «другим мозком» людини. Від його роботи залежить на 90 % те, як людина мислить, почувається, існує в цьому світі. Тобто важливий біоценоз – рівновага між мікрофлорою і самою людиною. Тому немає сенсу видаляти один якийсь вид патогенних бактерій або заселяти себе корисними бактеріями, пояснили лікарі.

13.07.2023



Рівне-Ракурс №10 від 13.07.2023p. 
На головну сторінку