Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1131 від 16.08.2023p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Вибір та налаштування слухових апаратів: що враховують аудіометристи та слухопротезисти?

Вибір та налаштування слухових апаратів: що враховують аудіометристи та слухопротезисти для отримання гарантованого результату?

Слуховий апарат є важливим приладом для корегування слухової функції, але його використання вимагає особливої уваги та професійного підходу. Щоразу після покупки необхідно проводити детальне налаштування, що гарантує повноцінне та безпечне використання. Періодична перевірка приладу під час експлуатації є ключем до збереження здоров'я слухової системи. Підібрати слуховий апарат краще в спеціалізованому магазині, де можна одразу отримати відповідні налаштування. Тому найкращий варіант — це звернутися до медичного центру, де одразу приймають аудіометрист та слухопротезист.

ZBjGWChnqXBZl2ZjmktMqXfQgnsdkBpDu8qKaF-ORK4lukystCl3Py13586wGR2aC4EW6NBtYiJj_l8oNJ5fvzb-6kp2oufCITCEq5Ey-h17KdGqbCb6MUbIJYgxrzWapgJ6C_CtGqbt95eGphUQres

Яку роботу виконуть ці фахівці?

Аудіометрист — це спеціаліст, який проводить вимірювання слухової чутливості пацієнта за допомогою спеціального обладнання — аудіометра. Це багатофункціональний прилад, призначений для діагностики рівня слухової втрати, визначення типу і характеру порушення слуху. На основі отриманих даних аудіометрист формує рекомендації з коригування слухової втрати.

Принципи роботи базуються на вимірюванні рівнів чутливості до різних частот звуку, а також розумінню мовлення в різних умовах. Фахівець застосовує різноманітні методи. Найпоширенішими являються:

  1. Тональна аудіометрія — вимірювання слухової чутливості до різних частот звуку.
  2. Словесна аудіометрія — визначення розуміння мовлення на різних рівнях гучності.
  3. Отоакустична емісія — визначення роботи вушних війок у внутрішньому вусі.

Та щоб купити слуховий апарат відповідного типу, пацієнт направляється до слухопротезиста. На основі інформації про специфіку слухової втрати, фахівець вибирає пристрій корекції слуху. Також при виборі враховуються анатомічні особливості вуха пацієнта. Наступним етапом стає налаштування слухового апарата відповідно до даних аудіометрії. В сучасних моделях окремо налаштовуються потрібні частоти та різні рівні гучності. Це короткотривалий процес, який виконується за допомогою спеціального програмного забезпечення.

2y_bKIRVJUGxOskwaFoOEcHU6CGtudwuzTJPS2hbV3BS7W3ghyeG0kaoA7Op5d6Yw4LXLTLQbFGWESAtJz0gUB5_O52xFeI7EFcPf7B0T1qlTWSVcRrRZgChuDmX3HMbKSjLe8KUKuY772gfoSGlyI0

Додатково у обов’язки слухопротезиста входить:

Тому варто обслуговуватись в медичному центрі, такому як Центр Слуху, де аудіометрист і слухопротезист працюють в тандемі, що забезпечує кожному пацієнту індивідуальний підхід та найкращий результат коригування слухової функції.

Чи можна вибирати пристрій корекції слуху в інтернет-магазині?

Так, можна, якщо це не перший слуховий апарат, яким планує користуватися людина. Якщо вже була консультація аудіометриста і відома модель оптимального приладу, його можна купити в інтернет-магазині. Проте за налаштуваннями потрібно звернутися на очну консультацію слухопротезиста.

Клініка «Центр Слуха» має на сайті повний електронний каталог, де можна ознайомитись з повним переліком моделей, відфільтрувавши видачу за видами обладнання, та зробити замовлення. Медичні центри розташовані більш ніж в 10 містах України, тому кожен клієнт може якісно налаштувати свій слуховий апарат.

16.08.2023



Рівне-Ракурс №10 від 16.08.2023p. 
На головну сторінку