Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1135 від 08.09.2023p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Науковий розбір: застудитися під кондиціонером – міф чи реальність?

Науковий розбір: застудитися під кондиціонером – міф чи реальність?

Чи можна захворіти від кондиціонера – вічне питання, яке розділяє людство на два табори. Одні стверджують, що не можуть прожити й хвилини без цього пристосування, коли за вікном уже навіть +25. Інші запевняють, що це вселенське зло і джерело чи не всіх хвороб. Лікарі допомогли розібратися в цьому спірному питанні.

Якщо заходити зі спеки в холодне приміщення, відбувається різкий перепад температури. А різниця температур між навколишнім середовищем і приміщенням має бути не більше шести градусів. Наприклад, якщо на вулиці +30, то в кімнаті потрібно підтримувати не нижче +24°С. Що більшою буде різниця між температурами, то більше негативного впливу це матиме на організм. Такий перепад може призводити до ослаблення захисту нашого організму, пошкодження слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і виникнення респіраторних захворювань, таких як ангіни, фарингіти, синусити.

Якщо потік повітря з кондиціонера дме безпосередньо на людину, наприклад, у машині, потоком на дитину, то в цьому випадку застудитися нескладно. У моїй практиці було багато випадків, коли батьки пов’язували своє нездужання саме з потоком прохолодного повітря від кондиціонера, під яким перебував їхній малюк.

Якщо ж у приміщенні комфортне середовище, потік охолодженого повітря не потрапляє на людей, а за кондиціонером правильно доглядають (чистять і міняють фільтри), то перебувати в такій кімнаті або офісі можна й цілий день, повідомили фахівці.

Чим насправді небезпечний кондиціонер?

Потрібно проводити своєчасне очищення або заміну фільтрів, інакше в кондиціонері можуть розмножуватися бактерії. Найпоширеніше захворювання, яке вони переносять – легіонельоз. В обладнанні, де проходить повітря і перебуває повітряний аерозоль, створені чудові умови для легіонел. Вони можуть потрапляти в дихальні шляхи і викликати лихоманку, біль у м’язах, слабкість, температуру до 39 градусів, біль у горлі – симптоми, характерні для пневмонії.

Що стосується маленьких дітей, то краще винести їх із кімнати, увімкнути кондиціонер, охолодити приміщення і тільки потім повернутися. Якщо температура вище 37,5 градусів у дитини тримається понад три дні, то потрібно звертатися до лікаря. Легіонельозні пневмонії можуть протікати дуже важко, аж до летальних випадків, попередили медики.

08.09.2023



Рівне-Ракурс №10 від 08.09.2023p. 
На головну сторінку