№1136 від 18.09.2023p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Вперше в Рівненській області фахівці відділення інтервенційної кардіології провели імплантацію оклюдера та виправили дефект міжпередсердної перетинки ендоваскулярним методом під контролем черезстравохідної ехокардіографії.
В нормі, тиск у лівих відділах серця вище, ніж у правих. І при наявності отвору, кров з лівого передсердя потрапляє в праве, потім у правий шлуночок і легеневу артерію, викликаючи розтягнення і перевантаження цих відділів серця. Це, в свою чергу, призводить до порушень в роботі серця, розвитку серцевої недостатності, аритмій. Перевантаження кров’ю легеневої артерії призводить до бронхолегеневих захворювань, а в занедбаних випадках – до незворотніх змін у судинах легень, їх склерозу. Тому дефект міжпередсердної перегородки потребує оперативного втручання і корекції.
Оклюдер – пристрій, що являє собою два поєднані диски з нітинолу (сплав титану та нікелю, що має властивості пам’яті форми), заповнені тонкими нитками з дакрону (синтетичний полімер). Ці матеріали повністю біосумісні та гіпоалергенні, не мають магнітних властивостей. У складеному стані оклюдер розташовується в тоненькій трубочці – катетері. При розправленні в порожнині серця набуває своєї початкової форми таким чином, що один з його дисків розташовується в лівому передсерді, другий – в правому, закриваючи патологічний отвір.
В КНП «Центральна міська лікарня» РМР 4 вересня 2023 року прооперовано малоінвазивним методом рівнянина 1985 р.н. Чоловік звернувся зі скаргами на задишку, відчуттям втоми. Проведене обстеження виявило дефект міжпередсердної перетинки діаметром 13 мм.
Команда Романа Овсійчука Відділення інтервенційної радіології та реперфузійної терапії після пройденого навчання провела імплантацію оклюдера. Операція проводилась без розрізу, через прокол судини стегна під контролем черезстравохідної УЗД і рентгеноскопії.
У КНП «Центральна міська лікарня» РМР планується розширювати спектр сучасних ендоваскулярних методик.
Завдяки цим інтервенційним методикам, вади серця можна лікувати без розрізу грудної клітки, без застосування штучного кровообігу та зупинки серця, без глибокого наркозу.
18.09.2023 |
Рівне-Ракурс №10 від 18.09.2023p. На головну сторінку |