Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1136 від 18.09.2023p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Віталій Кличко: «Взаємодія українських громад з містами країн ЄС дасть можливість швидше відбудувати нашу зруйновану інфраструктуру…»

Віталій Кличко: «Взаємодія українських громад з містами країн ЄС дасть можливість швидше відбудувати нашу зруйновану інфраструктуру…»

Питання відновлення зруйнованої інфраструктури України сьогодні є однією з найбільш актуальних та болючих проблем для усіх українців. Без нормальної повноцінної інфраструктури неможливо забезпечити життя і працю наших громадян. На жаль, масштаби руйнувань величезні, часу для відновлення мало, а вартість робіт дуже велика. Головним питанням при відновленні інфраструктури, без вирішення якого не можливо проводити роботи – це гроші. Звісно, в наших бюджетах усіх рівнів таких коштів немає. Потрібно шукати фінансову підтримку за кордоном.

Цікавий досвід у галузі залучення іноземних інвестицій має міський голова Києва Віталій Кличко. Нещодавно він відвідав низьку європейських столиць, де зустрічався з мерами і обговорював, зокрема, участь органів місцевого самоврядування міст країн ЄС у відбудові України. Не секрет, що громади в країнах Європи мають серйозні повноваження та дуже солідні бюджети, що дає їм змогу допомагати громадам України у відновленні інфраструктурних об’єктів.

На думку Віталія Кличка, саме така горизонтальна співпраця між європейськими і українськими громадами є дуже ефективна, адже дозволяє отримувати напряму такі необхідні нам кошти на відновлення. В рамках свого європейського візиту Віталій Кличко зустрівся з мером Парижа Анн Ідальго, мером Брюсселя Філіпом Клозом, мером Варшави Рафалом Тшасковським.

На всіх зустрічах піднімалися питання відновлення України та взаємодія між органами місцевого самоврядування і їх дієвої участі у відновленні та модернізації інфраструктури України. Наголошувалось на необхідності децентралізації в Україні, як необхідної частини нашого майбутнього членства у Європейському Союзі. До речі, Європарламент у своїй резолюції від 15 червня 2023 року зазначив, що успіх реформи децентралізації має «стати ключовим у відновленні та реконструкції України, зокрема, надаючи місцевій владі визначну роль у прийнятті рішень – розробці проєктів реконструкції». Будемо сподіватись, що наша влада прислухається до цих рекомендацій Європейського парламенту і ми побачимо посилення ролі нашого місцевого самоврядування у відбудові України.

18.09.2023Офіційний портал КМДАРівне-Ракурс №10 від 18.09.2023p. 
На головну сторінку