№1147 від 01.12.2023p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Рис – смачний швидкий гарнір, але багато хто намагається варити його рідше, тому що складно не допустити злипання в грудки і пригорання безформної маси. Насправді, все просто. Ми зібрали правильну послідовність варіння рису і заразом дізналися – чи потрібно робити так, як роблять багато людей.
Багато господинь дасть відповідь – так. Насправді це залежить від страви, яку ми хочемо отримати. Якщо мета пухнасті, легкі, пухкі зерна – полоскати потрібно.
Бажаємо тугих, м’яких, щільних зерен – ні, полоскати не треба.
Холодною чи киплячою водою заливати рис?
Краще – холодною. Дотримуючись послідовності соління, описаної вище. Але тут є варіанти.
Заливши рис холодною водою, потрібно накрити каструлю кришкою та зменшити вогонь після закипання. Рис сам убере воду на повільному вогні.
Заливши крупу окропом, варимо без кришки, поки вона не википить, і тільки потім зменшуємо вогонь і накриваємо кришкою.
Чи потрібно перемішувати рис під час варіння?
Ні. Лише один раз і на початку. До речі, перевага варіння в холодній воді під кришкою – простіше зрозуміти, коли рис готовий. Якщо крупа ввібрала всю воду, можна їсти.
Скільки потрібно брати сирого рису, щоби не варити зайве?
1:1,5. Наприклад, на склянку рису потрібно 1,5 склянки води, на 2 склянки рису – 3 склянки води.
Повна склянка рису – 250 мл. Для ситної чоловічої порції достатньо 75 мл, для жіночої – 65 мл. Але це є суб’єктивним. Такі параметри є приблизними.
Має значення і для чого вариться рис. У плові він – основний інгредієнт, і тут покласти зайве не страшно. А для складного гарніру може бути достатньо столової ложки готового продукту.
Як приготувати рис для східних страв?
Для суші та інших японських, тайських страв рис краще варити не у воді, а в кокосовому молоці. До речі, для солодких страв також.
Чи правда, що білий рис – звичайний, а коричневий – «здоровий»?
Ні, це прийом виробників, які просувають новий і більш дорогий продукт. Коричневий рис – це інший смак. Але він менш здоровий. Причин дві.
Білий рис більш щадний для травної системи, не провокує газоутворення та засвоюється легше. Коричневий рис важкий для людей із проблемним травленням.
Друга причина – у коричневій крупі присутній миш’як. Це небезпечно для деяких людей.
А кому не можна білий рис?
Людям, які страждають на діабет, краще їсти білий рідше. Краще з білковою їжею, а також з продуктами, багатими на клітковину. Або замінювати коричневим. Білий рис має дуже високий глікемічний індекс, він провокує стрибки цукру.
01.12.2023 |
Рівне-Ракурс №10 від 01.12.2023p. На головну сторінку |