Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №300 від 12.07.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На прийом до бджіл

Кусючі лікарі

Кусючі лікарі

На Рівненщині розпочато практику одного із найрідкісніших та найболючіших методів лікування – бджоловжалення

...Пацієнт ліг на лаву. Нервується. Сарненський апітерапевт попередив, що зараз буде трохи боляче, доведеться потерпіти. Приніс щось у коробці. Воно рухається і дзижчить... Це бджілка! І ось він випускає її на оголену спину чоловіка, який замружив очі в очікуванні укусу. Смугаста комашка, зробивши свою справу, знесилено відлітає. Вона скоро помре...

Болюча, але ефективна терапія

Лікування бджолиною отрутою - надто ефективне і, водночас, доволі небезпечне! Воно потребує індивідуального підходу до пацієнта (адже отрута може викликати алергію), тому не кожен із апітерапевтів береться за практику бджоловжалення. Вагався, однак, нарешті, започаткував у області лікування бджолиною отрутою віце-президент асоціації апітерапевтів України Данило ШАБАК із Сарн. За ним - батько і син Літвінчуки - лікарі Сарненської районної лікарні, до яких сьогодні щодня звертаються за допомогою люди. Результати лікування шляхом бджоловжалення - вражаючі.

- Після того, як пройшов спеціальний навчальний курс із апітоксинотерапії, вирішив попрактикувати бджоловжалення, перш за все, на собі, - розповідає сарненський апітерапевт пан Шабак. - Відверто кажучи, процедура не з приємних. Терапія болюча. Під час останніх сеансів доводилося витримувати до двадцяти укусів бджіл. Попри те, кінцевий результат того вартий. У чому його сила? Бджоловжалення - найбільш ефективний метод апітерапії. Бджолина отрута знеболює, пригнічує запальні процеси, поліпшує кровообіг в організмі, протистоїть 90 відсоткам хвороб.

Пан Данило зазначив, що на бджоловжалення нерідко просяться люди, які вже втратили надію на одужання. Найчастіше звертаються з проблемами суглобів, серцево-судинною патологією (тромбозами, варикозним розширенням вен, а ще - атеросклерозом, міжреберними грижами, запаленням суглобів, розсіяним склерозом), іншими недугами.

Віддатися двадцятьом бджолам...

Пан Данило приніс бджілку. Жартує з пацієнтом, мовляв, тихенько-тихенько, доведеться трохи потерпіти... Дідусь, у якого атеросклероз, переживає, але поводиться стримано.

- Спочатку пацієнт отримує одну бджілку. Вона секунд п’ятнадцять кусає хворого в ділянку хребта та поясниці. Якщо у людини нема алергії до бджолиної отрути, сеанси продовжую до повного одужання, - розповідає апітерапевт. - З кожним днем терапія доповнюється на одну бджілку. Був пацієнт, який отримував одночасно укуси двадцяти п’яти бджіл.

Тільки от прикро, бджола, яка кусає людину, лишає своє жало у її тілі, а сама гине - жертвує собою заради здоров’я людини.

До слова, пан Данило має намір розширяти свою пасіку, бо щодня до нього звертається до двадцяти людей.

Для тих, хто втратив надію на одужання

До речі, на сьогодні вже науково доведено, що бджолина отрута має протимікробну дію проти сімнадцяти видів бактерій. Вона також має бактеріостатичний і бактерицидний тип дії, особливо щодо грам-позитивних збудників. За протимікробним ефектом бджолина отрута вважається одним із найбільш сильних засобів серед продуктів бджільництва.

Бджоловжалення, тобто апітоксинотерапію, ще називають різновидом фармакопунктури. Цей метод надзвичайно ефективний, проте він потребує індивідуального підходу до пацієнта. Адже потрібно правильно підібрати методику, дозу і тривалість лікування.

За словами Данила Шабака, у деяких випадках за допомогою бджоловжалення вдається досягти позитивного результату тоді, коли інші методи лікування були безрезультатними.

Головний терапевт області Олена КАЧАН:

- Я не висловлюю категоричне “ні” щодо запровадження в області апітоксинотерапії, адже позитивні результати лікування шляхом апітерапії відомі здавна. Однак, вважаю, будь-яка лікувальна практика повинна бути підкріплена сертифікатом МОЗ. Якщо людина не представила запроваджену методику зцілення перед спеціалістами обласного управління охорони здоров’я, не пред’явила документи, не довела ефективність і безпеку лікування, то це викликає певну настороженість. Самодіяльність, як правило, часто призводить до небажаних результатів.

Лікар - мануальний терапевт, завідуючий відділенням фізіотерапії Рівненської центральної міської лікарні Петро ВАЖОВСЬКИЙ:

Я ознайомлений із різновидом апітерапії - бджоловжаленням і в цілому позитивно ставлюся до цієї методики лікування. Однак, не забуваймо, що апітерапевт має справу із бджолиною отрутою, яка може викликати алергічну реакцію в організмі хворого та призвести до небажаних результатів. Дійсно, повернення до ефективних природних методів лікування - це дуже добре, однак, наголошую, без контролю медиків ця терапія доволі ризикована.

На Україні до десяти апітерапевтів практикують бджоловжалення. На Рівненщині - троє: віце-президент асоціації апітерапевтів області Данило Шабак, батько і син Літвінчуки - лікарі Сарненської районної лікарні. Після Третього з’їзду апітерапевтів України асоціація невпинно поповнюється новими членами. Сьогодні в асоціації 350 членів - переважно дипломованих медиків. Вони вважають, що майбутнє медицини - за апітерапією.

12.07.2007Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 12.07.2007p. 
На головну сторінку