Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №301 від 19.07.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Міжнародна інтеграція

Як побудувати європейську державу в Україні?

Як побудувати європейську державу в Україні?

Головне - знайти спільну мову

Із завданням вирішити це питання Україна приймала закордонних гостей. Така честь випала маленькому мальовничому місту нашої області - Сарнам. [кпк]

Учасники молодіжних організацій із Словенії, Польщі, Молдови, Білорусі, Болгарії, Росії та України об’єдналися для того, щоб навчитися співпрацювати разом, зрозуміти один одного.

Недаремно цей проект має назву “Від слов’янського коріння до європейської ідентичності”. Адже Україні в цій нелегкій справі слід, перш за все, рівнятися на багатий досвід європейської інтеграції слов’янських народів.

Валдемар Павлік, представник польської молодіжної організації “Semper Avanti”, так охарактеризував мету приїзду: “Україна швидкими темпами почала будувати європейську державу. Ми, як наступне покоління, хочемо допомогти українській молоді осягнути рівень Європи як частини слов’янської спільноти, з іншої сторони - хочемо перейняти дорогоцінний досвід такої давньої української державності. Головне - знайти спільну мову і згодом будувати на теренах наших держав міцні та впливові європейські нації”. До речі, ця зустріч стала можливою завдяки Європейській комісії, яка в рамках програми “Молодь” фінансує такі поїздки.

Як працювали...

Повірте, атмосфера, яка вирувала цілими днями у гуртожитку ВПУ-22, була просто неймовірна - суцільний рух. Дивувалася жвавості та невтомності приїжджих гостей. Вони постійно щось вигадували. Розпорядок дня - розписаний по хвилинах. Вони збирали своїх лідерів на обговорення стратегічних питань розбудови держав, влаштовували справжні інтелектуальні ігри на такі теми, наприклад, як “Слов’янські спільні традиції”, “Ваше ставлення до основ громадянського суспільства”, “Участь молоді у розбудові правової держави” тощо. Грали у “Слов’янські забави”(щось на кшталт наших “Козацьких”).

Відвідали іноземці і наш славнозвісний Остріг. До речі, більшість висловились, що це місце, де відчувається дух предків, де повітря насичене ароматом давнини.

Цікаво те, що усі вони здобувають цілком різні професії, дехто з учасників ще вчиться в школі. За словами словена Томаша, їх об’єднує прагнення спілкуватися зі своїми ровесниками та брати участь у громадському житті Європи.

Загалом усіх учасників було близько 60. Зазначу, що поселили їх мішаними групами. Це дало змогу зблизити учасників. І хоча спілкувалися переважно російською та англійською мовами, багато хто розумів українську.

Як відпочивали...

Як не хотілося, щоб закінчувалися вечори... До пізньої зорі засиджувались хлопці та дівчата, слухаючи чиюсь гру на гітарі або мелодійний спів, чи просто до незкінченності розмовляли, розмовляли, розмовляли...

Насправді ж відпочинок розпочинався зранку. І - з користю для шлунку. Кожного нового дня окрема країна знайомила гостей із своєю культурою. І, звичайно ж, зі своєю традиційною кухнею. Українську, до слова, визнали найбагатшою та найрізноманітнішою. Звісно, щедра українська душа!

Та найвдаліше, мабуть, відпочили на Івана Купала. Шкода, звичайно, що погода підвела. Але це не зіпсувало свято. Слов’янська молодь зібралася в одному з найпопулярніших клубів Сарн і організувала справжнє шоу із заздалегідь підготовлених номерів. Молодим жителям Сарненщини, які відпочивали в клубі, була чудова нагода поспілкуватися з іноземними гостями.

І на завершення...

В минулому році представники України теж побували на такому з’їзді в Польщі. Цього року Рівненщину представляли члени Сарненської молодіжної організації “Смарт”.

Плідно попрацювавши і добре відпочивши в Сарнах, друзі із слов’янських країн Європи домовились про наступне місце зустрічі. І варто почекати рік, щоб побачитися з тими, хто в серцях запалив вогонь європейської спільноти.

19.07.2007Юліана ТЕТ



Рівне-Ракурс №10 від 19.07.2007p. 
На головну сторінку