Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1153 від 19.01.2024p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Крижане скло автомобіля вранці: звідки береться і як цього уникнути?

Крижане скло автомобіля вранці: звідки береться і як цього уникнути?

Найбільший ризик обмерзання скла автомобіля виникає при легких морозах у поєднанні з будь-якими опадами.

Якщо ввечері, навіть за невеликого морозу, ми під’їжджаємо до будинку і йде дощ або мокрий сніг, то майже, напевно, вранці вікна покриються льодовою кіркою, яку доведеться скребти. Цього можна уникнути або, принаймні, проблему можна ефективно мінімізувати.

Як найчастіше утворюється крижана кірка на склі автомобіля?

Все просто: увечері під’їжджаємо до будинку на машині, в салоні тепло, а отже, і вікна теплі. Сніг падає і миттєво тане на теплому склі. Далі скло остигає і при навіть невеликому морозі вода від снігу, що тане, замерзає – утворюється крижана кірка, яку необхідно або хімічно розчинити, або зіскребти. Варто уникати подряпин на вікнах, тому що скло легко дряпається, але видалити ці подряпини дуже і дуже складно – а вони заважають при їзді. Рішенням є розморожувач вікон у розпилювачі або в пляшці з омивачем, але набагато краще, якщо ви уникаєте зледеніння вікон.

Спосіб перший: залишити машину під дахом.

Щоб уникнути зледеніння скла, не обов’язково заїжджати в закритий опалювальний гараж. Все, що вам потрібно, це дах чи укриття. Дах гарантує, що на скло не потрапить ні сніг, ні дощ. Дах виявляється напрочуд ефектним – коли всі навколо шкребуть шибки, у машини під дахом прозоре скло!

Спосіб другий: охолодити салон автомобіля.

Якщо під’їхати до будинку на машині з теплим салоном, вийти і негайно закрити двері, станеться описане вище явище: сніг, що випав, спочатку почне танути, а в міру охолодження автомобіля замерзне. Однак, якщо за деякий час до кінця маршруту вимкнути опалення, а потім, виходячи з машини, провітрити і охолодити салон, сніг, що випав, не розтане на вікнах – все, що нам потрібно зробити, це підмести його вранці. І чим нижча температура навколишнього середовища, тим цей метод працює краще.

У дуже сильний мороз ризик обмерзання автомобіля мінімальний, оскільки вікна досить холодні, щоб сніг танув. Найбільший ризик обмерзання скла автомобіля виникає, коли вночі температура різко падає і опускається нижче нуля, а також йде дощ – тоді зледеніння не уникнути.

Спосіб третій: закрийте лобове скло.

В автомагазинах пропонуються спеціальні листи для лобового скла автомобіля, прикріплені, наприклад, до дзеркал, які зменшують нагрів салону влітку і не дають лобовому склу обмерзнути взимку. Це рішення ефективне практично за всіх умов, але, на жаль, обтяжливе – щоразу, залишаючи машину на ніч, доводиться натягувати брезент.

19.01.2024



Рівне-Ракурс №10 від 19.01.2024p. 
На головну сторінку