№302 від 25.07.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Привітаймо з професійним святом!
Системний адміністратор - людина, без якої неможливо уявити будь-яку сучасну фірму. І 28 липня варто привітати цих “Богів локальної мережі” з їх професійним святом. Адже, як хтось влучно сказав: “До них приходимо, як приходили до древніх шаманів: зі страхом в душі, але надією в серці. Одним кліком миші або натисненням клавіші вони можуть перевертати світи, часто без будь-якої точки опори. Їх покликання - рятувати і карати”.
[кпк ipaq]
Почнемо з того, що офіційної назви - системний адміністратор - не існує. Хоча б у навчальних закладах. Це здебільшого термін підприємців. І дуже часто обов’язки сисадміна чітко не визначені. В цьому випадку йому доводиться все більше виконувати (або вчитися виконувати) завдання не зовсім його профілю. В одній із своїх статей журналістка Неллі Мартова написала: “Спеціалізація - хворе питання для будь-якого системного адміністратора. В ідеалі ця професія припускає суто певне коло обов`язків - таких, як конфігурація серверів і робочих станцій, встановлення системного ПО, запобігання розповсюдженню вірусів, управління обліковими записами тощо. Гаразд, адміністрування міні-АТС ще куди не йшло. Але найчастіше сисадміну, крім його прямих обов`язків, потрібно підтримувати “1С” або інші бухгалтерські програми, займатися дизайном фірмової символіки і розробляти сайти, адмініструвати будь-які спеціалізовані бази даних, касові апарати і Бог знає, що ще”.
Згодна на сто відсотків. Невже будь-яка людина, яка хоч трішки орієнтується в складних комп’ютерних процесах, може назвати себе системним адміністратором? Для більшості керівників - так і є. Вони чомусь вважають, що до його обов’язків входить усе, що пов’язане з ЕОМ. Це не так! І варто зазначити, що економія на повному складі комп’ютерних спеціалістів тільки на шкоду підприємству. Адже в комп’ютерній науці є безліч галузей, які потребують уваги спеціалістів такого класу, як технічний директор ВД “Ракурс” Вадим Тарасюк.
“Про професійне свято сисадміна дізнався нещодавно, - каже пан Вадим. - Тепер завжди святкую його з друзями. Моє життя нерозривно пов’язане з глобальною мережею. Я дійсно вирішую багато проблем, які виникають під час користування комп’ютером. Та згодом звикаєш, що постійно потрібен іншим працівникам. В дійсності я просто виконую свою роботу. Я сам обрав цю сферу самоствердження”.
Цікавим виявився факт: за словами Володимира СВИРИДА, заступника директора Рівненського міського центру зайнятості, “останнім часом роботодавці чомусь дуже рідко мають потребу в системних адміністраторах. Лише оператори комп’ютерного набору більш-менш користуються попитом. Вважаю, це - від необізнаності начальників організацій в тому, що оператор ніколи не зможе виконувати обов’язки сисадміна”.
Тепер щодо навчання. На цю тему розмовляла з Петром КОРЖЕВСЬКИМ, заступником начальника управління освіти та науки облдержадміністрації. Пан Петро вказує: “Назва “системний адміністратор” в освітній системі не зустрічається. Найближче до таких спеціальних знань знаходяться факультети прикладної математики, комп’ютерних наук, комп’ютерної інженерії. Але варто пам’ятати, що, влаштовуючись на посаду сисадміна, налаштовуйтесь на те, що матимете справу з усіма проблемами, пов’язаними з комп’ютером. Така вже доля цієї професії. Хоча вона, до речі, одна з найбільш оплачуваних”.
Та що ми все про турботи. Свято наближається. В цей день вважається за потрібне подарувати “Богам локальної мережі” вашого підприємства тістечко. Така традиція. Певною мірою, робота системного адміністратора схожа на роботу лікаря чи комунальної служби. “Коли все добре зі здоров’ям та труби не течуть”, то про нього забувають, а коли щось трапляється - всі питання до адміністратора.
25.07.2007 | Юліана ТЕТ |
Рівне-Ракурс №10 від 25.07.2007p. На головну сторінку |