Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1170 від 17.05.2024p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Небезпечні наслідки прискореного пульсу

Небезпечні наслідки прискореного пульсу

Медики попереджають, що при порушенні серцевого ритму дуже важливо вчасно пройти обстеження. Тахікардія, тобто прискорене серцебиття, може бути як нормальною реакцією організму, так і симптомом різних захворювань. Такі пояснення дали кардіологи.

Медики зазначили, що пульс здорової людини в спокійному стані коливається від 55 до 90 ударів на хвилину. Нерідко його почастішання може бути фізіологічною реакцією, у такому разі жодної небезпеки немає.

Наприклад, коли людина побігала або понервувала, у неї виділяються катехоламіни – речовини, які сприяють збільшенню частоти серцевих скорочень. Пульс при цьому зазвичай від 90 до 120 ударів на хвилину, і це відносно здорова тахікардія. У таких ситуаціях треба заспокоїтися, глибоко подихати, випити м’ятного чаю, порадили фахівці.

Звертатися до лікаря необхідно в разі, коли пульс постійно збільшений навіть у стані спокою, коли його частота різко змінюється без вагомих на те причин. Однак лікарі попереджають, що панікувати теж не варто: така реакція може бути як індивідуальною, так і такою, що свідчить про захворювання.

Іноді людина відчуває напади тахікардії, а кардіограма показує фібриляцію передсердь. Це небезпечне захворювання, що загрожує життю, коли передсердя дають значно більше імпульсів, ніж шлуночки можуть на себе взяти. Відбувається роз’єднання серцевого імпульсу, передсердя перестають правильно скорочуватися. Якщо хвороба з’явилася відносно недавно, лікарі відновлюють ритм.

17.05.2024



Рівне-Ракурс №10 від 17.05.2024p. 
На головну сторінку