№1171 від 27.05.2024p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Вчені з Манчестерського університету провели дослідження, щоб виявити, які хімічні процеси відбуваються в організмах людей, які страждають від різних захворювань.
Ось кілька характерних запахів деяких поширених захворювань.
Хвороба Паркінсона
У хвороби Паркінсона мускусний запах. Він може бути досить їдким через накопичення бактерій і грибків у шкірному салі – жирної речовини, що виділяється у нашій шкірі, при хворобі Паркінсона вона виділяється інтенсивніше.
Хвороба Альцгеймера
У цієї хвороби запах м’якший і нагадує аромат житнього хліба. Шкіра хворого пахне дріжджами, запах може посилюватись у міру прогресування захворювання.
Туберкульоз
У туберкульозу запах подібний до того, як пахне несвіже пиво. Запах присутній у диханні та змінюється у міру розвитку захворювання. Шкіра хворого пахне як мокрий коричневий картон.
Цукровий діабет
Діабет має солодкий запах із поєднанням цитрусових та ананасу. Запах може змінюватися протягом дня, відображаючи коливання рівня глюкози та те, наскільки добре хворим контролюється рівень цукру в крові. Також може бути запах ацетону.
Рак
Найчастіше запах ракових захворювань схожий на те, як пахнуть дріжджі чи гриби. Різні види раку мають власний запах, який може змінитися, коли пацієнт перебуває у стані ремісії після лікування.
Ниркова недостатність
Коли функціональність парного органу знижується до 15 % від норми, настає ниркова недостатність. В результаті цього зниження, ваш біологічний фільтр не може повністю очистити кров від продуктів життєдіяльності, що створює загрозу для організму. Ці невиведені токсини мають характерний аміаковий запах, який може бути відчутим щодня. У такому разі важливо звернутися до лікаря.
Цироз печінки
При проблемах з печінкою може спостерігатися специфічний запах часнику або тухлих яєць, який може виділятися як через рот, так і через потові залози, наприклад, в пахвах. Цей аромат свідчить про накопичення токсинів у крові.
Якщо функція печінки тривалий час порушується, її робоча тканина поступово замінюється сполучною. Це може призвести до розвитку цирозу, який у свою чергу може перетворитися на печінкову недостатність або навіть рак.
27.05.2024 |
Рівне-Ракурс №10 від 27.05.2024p. На головну сторінку |