Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1181 від 01.08.2024p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Як правильно засмагати та чи може сметана врятувати обгорілу на сонці шкіру?

Як правильно засмагати та чи може сметана врятувати обгорілу на сонці шкіру?

У прагненні отримати гарну і рівну засмагу влітку ми часто забуваємо про заходи безпеки. Усе це може призвести до серйозних сонячних опіків, які негативно позначаються на нашому здоров’ї. Лікарі розповіли про те, скільки потрібно перебувати на сонці й що робити, якщо сонячного опіку уникнути не вдалося.

Насамперед, слід обирати правильний час для перебування на сонці. Медики радять засмагати до 12-ї години дня і після 16-ї години. А ось час із 13.00 і до 15.00 – це найнебезпечніший період для людини. Крім того, щоб не отримати сонячні опіки, потрібно засмагати поступово.

Вперше виходити на сонце можна тільки на пів години, максимум на годину. Так шкіра засмагатиме поступово і підготується до сонячних променів. Не варто також забувати про сонцезахисні креми. Це дуже важливо, особливо якщо ви плануєте перебувати на сонці понад 15 хвилин. А ще крем потрібно наносити кожні дві години, зазначили фахівці.

Під впливом ультрафіолету клітини шкіри – меланоцити – виділяють меланін нерівномірно, що може призвести до появи пігментації. Тому, слід обов’язково захищати шкіру обличчя кремами з SPF-захистом не менше 50.

Якщо неминуче вже сталося і ви отримали сонячний опік, то в жодному разі не можна використовувати лід або крижану воду в перші години – це може призвести до відмирання шкіри. Лікарі також не радять використовувати скраби й мочалку, оскільки вони посилюють запальну реакцію. Також для полегшення стану заборонено використовувати спирт або спиртовмісні косметичні препарати. Не наносьте на шкіру олійні розчини, вони «запечатують» пори, обмежують повітрообмін. Не проколюйте пухирі та не здирайте шкіру, що облазить, – це може призвести до інфікування.

Крім того, у разі опіків часто згадують старий добрий «дідівський спосіб» – намазати шкіру сметаною або олією. Однак про такий метод краще забути.

Сметана та олія тимчасово полегшують біль лише тому, що їх дістають із холодильника. А після висихання такі народні засоби утворюють на шкірі людини кірку, яка ще більше подразнює пошкоджені клітини. Краще одразу прийняти знеболювальний засіб і протизапальний, а також намазати шкіру спеціальним кремом від опіків або застосувати спрей.

Слід пам’ятати, що, насамперед, до сонячного опіку більше схильна мокра шкіра, а не суха, а також шкіра 1 або 2 типу. Ніжна шкіра дітей теж засмагає набагато швидше, ніж шкіра дорослих. Тому рекомендується дотримуватися елементарних правил перебування на сонці, щоб відпустка не піднесла неприємний сюрприз.

01.08.2024



Рівне-Ракурс №10 від 01.08.2024p. 
На головну сторінку