№304 від 08.08.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Консультація
Настя, 23-річна рінянка, завжди любила літо й сонце. Дівчина щороку купалася й засмагала як не на місцевих базах відпочинку, то на чорноморсько-азовських курортах. А цьогоріч посиділа всього дві години на Басовому Куті й прибігла додому вся в пухирцях на тілі. Лікарі казали, що в Насті - фотодерматит. Про цю недугу кореспондент розпитувала дільничного терапевта Рівненської міської поліклініки №2 Ілону СВИРОДОВУ (на фото):
Алергія являє собою підвищену чи викривлену реакцію імунної системи на речовини білкового чи іншого походження, які, потрапляючи в людський організм при ослабленому імунітеті, викликають відповідні реакції. При алергічних станах найбільше піддаються ураженню, так би мовити, шокові органи - дихальна система, шкіра, сечостатева система.
Питаєте, як зарадити біді? Якщо з’явилася алергія, треба негайно тікати з сонця й не виходити на пляж, поки вона не зникне. На вулицю ж рекомендується виходити в закритому одязі. У першу добу можна робити вологі обтирання і обов’язково якомога більше пити. Пухирці варто змастити мазями, які містять цинк, метилурацил. Замість мазей можна використати на уражені ділянки сік алое, компреси з ромашки. Також рекомендується вживати при фотодерматиті препарати, які сприяють нормалізації обміну речовин та регенерації шкіри. До таких препаратів належать вітаміни групи В, С та Е.
- Доведено, що сонце не лишень дарує нам гарну засмагу, але й сприяє старінню.
- Звісно. І хоча легка засмага поліпшує зовнішність та личить багатьом жінкам, зловживання сонячним промінням спричиняє виникнення пігментних плям та онкологічних захворювань. Вважається, що у віці від 25 до 29 років шкіра отримує найбільшу дозу опромінення за все життя, що в подальшому й позначається на її загальному стані.
Кількість алергіків щорічно зростає. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 20 відсотків населення розвинутих країн потерпає від різних видів алергій. Спричиняє зростання таких станів масова профілактична вакцинація, виробництво та впровадження нових синтетичних речовин, нераціональне використання лікарських препаратів, особливо антибіотиків, неповноцінне харчування, хвороби шлунково-кишкового тракту, а також надмірне використання косметики й глистна інвазія.
08.08.2007 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №10 від 08.08.2007p. На головну сторінку |