Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №304 від 08.08.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуально

Водії біля кладовища “Нове” не соромлячись миють свої автівки

Нахабство водіїв вже дістало рівнян…

“Рівнеоблводолканал” за підтримки ДАІ, природоохоронців покладе край вуличним автомийкам

Ставати біля колонки, яка розміщена на вулиці, і мити там своє авто - заборонено. Однак водії, переважно “маршрутчики” (зокрема, перевізники), ігнорують це правило. І зрозуміло чому. Адже, за миття машини у легальних мийках потрібно платити гроші (25-30 гривень у середньому), а на вулиці, використовуючи колонку, - безкоштовно… Керівництво “Рівнеоблводоканалу” до вирішення цієї проблеми, (а саме - ліквідації вкоріненої у свідомості водіїв поганої звички) підключатиме природоохоронну інспекцію, обласну санепідемстанцію, Державтоінспекцію та засоби масової інформації.

…Під’їжджаємо на авто до вулиці Осіпова обласного центру. На перехресті сусідніх із цією вулиць стоїть колонка. Біля неї лежить ганчір’я, зіжмакані пластикові пляшки тощо - наслідки “купання” транспорту. Поряд калюжа води - від поєднання з ґрунтом, який змився із забруднених коліс авто, вона перетворилася на багно. Повз нас проїхав легковик-таксі, водій загальмував біля колонки, але побачивши неподалік спеціалізований транспорт водоканалу, поїхав далі - не ризикнув мити свою машину-кралечку, бо ж знає: найменше, що на нього чекає - зауваження.

- За день біля колонки зупиняється до тридцяти автівок, а після дощу - в двічі більше, - розповідає місцева жителька Олена. - Водії, буває, навіть у чергу вишиковуються, аби тут помити свої автівки. Мало того - витрушують килимки, викидають бруд із транспорту. Вночі не дають спати: сигналять, різко гальмують авто, галасують. А на ранок ми змушені після них прибирати бруд. На наші зауваження нерідко нецензурно лаються.

Виявляється, така ж гостра ситуація з вуличними колонками, які самовільно використовують водії, на вулицях Добролюбова, Шкільній обласного центру та біля кладовища “Нове”, де торгують квітами (водії маршруток навіть мертвих не шанують - авт.) Загалом в місті є дев’яносто колонок, що знаходяться біля помешкань рівнян і в більшій чи меншій мірі використовують не за призначенням.

Про вихід із цієї ситуації, яка вже набула масштабного характеру - екологічного та соціального - в розмові із начальником аварійно-диспечерської служби РОВКП ВКГ “Рівнеоблводоканал” Віталієм ТКАЧУКОМ.

- Цю проблему будемо вирішувати спільно з природоохоронною інспекцію, обласною санепідемстанцію, Державтоінспекцією, підключатимемо засоби масової інформації, - каже пан Ткачук. - На порушників, зокрема перевізників і водіїв, накладатимуться штрафи. З повторним скоєнням порушення розмір адміністративних штрафів зростатиме. Будемо намагатися покласти край цьому відвертому ігноруванню правил.

Років десять тому назад такого не було. Кожне автопідприємство мало власну автомийку. А коли з’явилися приватні перевізники, ситуація різко змінилася в негативну сторону. Перевізники економлять на приватних автомийках за рахунок водоканалівських колонок. Однак, біда в тому, що “вуличні мийки” становлять загрозу навколишньому середовищу. Бруд із транспорту, з домішками мастила і бензину, стікає асфальтом, потрапляє частково у грунт на присадибні ділянки громадян.

Отож, задля збереження екології, здоров’я та спокою міських жителів наше підприємство об’єднує свої сили із ДАІ, природоохоронними і санітарно-епідеміологічними службами, аби припинити це неподобство.

Шановні громадяни! Якщо ви стали свідками несанкціонованого використання колонки на вулиці, повідомте про це працівників “Рівнеоблводоканалу” за телефоном: (0362) 22-22-44 (працює цілодобово).

08.08.2007Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 08.08.2007p. 
На головну сторінку