№304 від 08.08.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Слово професіонала
На рівненському ринку будівельних робіт приватне підприємство будівельна фірма “Будреконструкція” працює вісім років. Для людини - ще дитячий вік, а для успішної фірми - вік становлення і самоствердження. Завдяки її директорові Богдану Андрійовичу ЛИТВИНУ (до 1999 року він пройшов чудову школу професійного гарту на Рівненському домобудівному комбінаті), його дипломатичності у стосунках із партнерами та ініціативності інженерно-технічних працівників, підприємство вирізняється серед інших фірм Рівного відмінною якістю будівельних робіт, чим завоювало довіру та повагу у клієнтів. А серйозних замовників у “Будреконструкції” чимало. “Якщо держава не будується - це не держава”, - переконаний пан Литвин.
- Які приємні зміни на головному футбольному полі Рівненщини побачать рівняни і гості міста?
- На реконструкцію стадіону “Авангард” з міського бюджету Рівного цього року виділено понад півтора мільйона гривень. Це дозволить реконструювати на стадіоні глядацькі трибуни за євростандартами, встановивши там пластикові сидіння. Найближчим часом плануємо завершити роботи в першому-шостому секторах. Крім того, суттєво мають оновитися парапети, місця для суддів, центральний вхід. На стадіоні буде встановлено котельню для обігріву підтрибунних приміщень, де займаються вихованці дитячих спортивних шкіл.
- Які проблеми, на Вашу думку, стримують розвиток будівельної галузі?
- Постійне підвищення цін на будівельні матеріали та плинність кадрів. Сьогодні державні розцінки набагато нижчі від тих розцінок, що склалися у приватному будівництві, де, наприклад, на кладці платять 50 копійок за цеглину. Наше ж підприємство, яке працює прозоро, сплачує всі податки і платежі в Пенсійний фонд, соцстрах тощо, може платити тільки 12-14 копійок. Через це кращі спеціалісти намагаються нас покинути і піти туди, де більше платять. Тому держава повинна зробити так, щоб працювати в “тіньовому” секторі економіки було невигідно. А цього можна досягти лише підвищенням заробітної плати. Сьогодні розрахункова зарплата - 1500 гривень, а її ще потрібно заробити і всі податки та платежі вчасно сплатити.
Ми якось порахували, то вийшло, що на тисячу гривень умовної зарплати мусимо 800 гривень 82 копійки віддати державі. Гадаю, що коли все стане на своє місце, тоді тільки чесні будівельники зможуть серйозно конкурувати з шабашникамии або людьми, які працюють неофіційно, без належного оформлення на роботу. А поки що доводиться тим, кого не влаштовує зарплата 1200-1500 гривень, підбирати дрібні об’єкти у приватних забудовників. Вирішивши свої проблеми, робітники, зазвичай, повертаються у свою будівельну бригаду.
- Кажуть, що будівельна справа - це спорудження містка із часу у вічність. Чи впливають тендери на термін зведення такого містка?
- Сьогодні в організації тендерів накопичилося багато негативу. Ви знаєте, що нове законодавство вимагає проводити тендер, якщо сума закупівлі товару або послуг вище 20 тисяч гривень. Попри те, що рішення приймає міський тендерний комітет, замовник повинен узгодити його в столичних відомствах, і тільки тоді казначейство відкриває фінансування. Так-от, існує дуже тривала пауза в часі від прийняття рішення тендерним комітетом до початку будівництва. Наприклад, реконструкцію міського будинку культури ми розпочали на сім місяців пізніше, ніж планували. За цей час можна було освоїти всі кошти, здати об’єкт держкомісії і, відповідно, в користування міської громад. Сподіваюся, рівняни будуть задоволені нашою роботою: в будинку культури на другому поверсі буде галерея, а перший поверх - весь у мармурі.
- Нині кожне будівельне підприємство намагається мати власну, хай невеличку, будіндустрію, щоб упевненіше триматися на ринковій хвилі…
- Дійсно, без цього важко вижити. Ми кілька років активно працювали із житлово-комунальним комплексом Рівного, на замовлення ЖКП виготовляли поребрики, бордюри тощо. Щоб здешевити будівництво, робимо свій бетон, розчин. Одним словом, у нас є все для якісного виконання будівельних робіт: інструменти, вантажопідйомні механізми, екскаватори та інша техніка, необхідна для будівництва. Якби ми сьогодні орендували крани та екскаватори, сумніваюсь, щоб підприємство вижило.
- Оскільки наша розмова відбувається напередодні Дня будівльника, маєте нагоду привітати працівників фірми “Будреконструкція” та її партнерів зі святом.
- Сердечно поздоровляю колектив підприємства, наших партнерів і всіх, хто має причетність до наших успіхів, із професійним святом - Днем будівельника. Дякую, шановні колеги, за ефективну роботу, високий професіоналізм та вміння долати труднощі. Хай здійсняться Ваші найсміливіші мрії! Щиро зичу Вам і Вашим родинам здоров’я, щастя, злагоди, добра, достатку і впевненості в майбутньому.
08.08.2007 | Спілкувався Олександр ОЛЬХОВИК |
Рівне-Ракурс №10 від 08.08.2007p. На головну сторінку |