№1195 від 06.11.2024p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Останнім часом досить часто страждаю від тривалих нападів підвищеної мерзлякуватості, які не залежать від навколишньої температури і того, наскільки я тепло одягнена. У чому може бути причина таких станів і як з ними боротися?
Постійно холодно може бути з кількох причин.
На першому місці – дефіцит заліза, характерною ознакою якого є відчуття мерзлякуватості в руках і ногах. Найчастіше дефіцит заліза зустрічається у жінок через те, що кожен місяць жіночий організм втрачає деяку кількість заліза. Тому для його заповнення представниці прекрасної статі повинні включати до свого раціону якомога більше продуктів, багатих на цей мікроелемент.
На другому місці серед найчастіших причин мерзлоти – дефіцит вітамінів групи В, а саме В1, В6, В12. Вітаміни В1 та В6 містяться у злаках, а вітамін В12 – виключно у продуктах тваринного походження. Тому з певних обмежень у харчуванні може також виникати дефіцит цих вітамінів. При виникненні скарг на мерзлякуватість рук і ніг рекомендується звернутися до терапевта і здати загальний аналіз крові, а також аналіз на профіль заліза. Лише тоді лікар має повне уявлення про те, що відбувається з вашим організмом.
Третьою причиною може бути порушення мікроциркуляції. Слід виявити настороженість, якщо за холодної погоди ваші руки біліють і втрачають чутливість. Існують захворювання, при яких дрібні судини, розташовані в зонах рук та ніг, спазмуються. У зв’язку з цим може виникати відчуття холоду. Виявити цю проблему може лікар загальної практики на первинному візиті.
Ще одна з причин, через яку ви постійно відчуваєте холод – це порушення центру терморегуляції. Дане захворювання зустрічається дуже рідко і вимагає глибшого дообстеження – як у терапевта, так і у невролога.
06.11.2024 |
Рівне-Ракурс №10 від 06.11.2024p. На головну сторінку |