Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1199 від 13.12.2024p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс незвичайного

Як святкують Новий Рік в різних країнах світу?

Як святкують Новий Рік в різних країнах світу?

З моменту введення григоріанського календаря у 17 столітті, 31 грудня вважається останнім днем ​​року. Упродовж століть всюди встановлювалися різні новорічні традиції – забобонні, цікаві, незвичайні. Пропонуємо вашій увазі добірку цікавих звичаїв з різних країн світу.

Італія

Італійці новорічній ночі віддають всі почесті: тут обов’язково одягають червону спідню білизну. Незалежно від матеріалу – шовк, вовна або бавовна, червона білизна обов’язкова як для чоловіків, так і для жінок. Це обіцяє щастя, перш за все, в любові. Після півночі традиційно їдять сочевицю, вважається, що вона приносить багатство в сім’ю.

Іспанія

Іспанці з’їдають опівночі рівно дванадцять ягід винограду – під кожен удар курантів. Тому, хто збився з рахунку, в наступному році нібито не пощастить. Саме тому супермаркети незадовго до новорічної ночі пропонують пакування з рівно 12-ма ягодами. Перед тим, як випити в честь нового року шампанського, іспанці кладуть в келих золоте кільце – це теж обряд на щастя. І, також як італійці, чоловіки і жінки носять в новий рік червону спідню білизну.

Болгарія

Болгари зустрічають новий рік ударами по спині. Для цього вони прикрашають одну гілку вишні, а потім використовують її як жезл. З нею діти ходять в новий рік від дверей до дверей і покривають вдячних жителів ударами. Це повинно принести багатство і здоров’я – але іноді це просто боляче.

Чехія

Забобонні чехи традиційно їдять коропів в новорічну ніч. Поширений звичай ділити яблука і за малюнком насіння передбачати майбутнє. Якщо розташування насіння нагадує зірки, все буде добре, якщо хрест – загрожує біда.

США

Американці, зокрема, у південних штатах, на новий рік їдять сочевицю, а саме – суп з сочевиці. Вважається, що вона приносить гроші та удачу. Деякі навіть вдаються до добровільного домашнього арешту на кілька днів під гаслом «Ніхто нікуди не піде». Відповідно, ніхто не повинен залишати будинок – лише для того, щоб не викидати холодний суп з сочевиці, що залишився від попереднього дня. Хто все-таки ризикне і піде з дому, тому загрожує рік, повний невдач.

Аргентина

В аргентинців є особливо оригінальний звичай – позбавлятися від старих документів. Вони рвуть їх в останній день року на дрібні шматочки і кидають як конфетті в новорічну ніч з вікна. Отже, всюди утворюються символічні звалища.

Ізраїль

Rosh Hashana – так називається початок року в Ізраїлі і супроводжується гучним звуком баранячого рога. Через пронизливий звук люди повинні приходити до покаяння. Підсолоджувати свято яблуками з медом, медовим пирогом і солодким морквяним пудингом, який на їдиші називається Meren.

Китай

Китайці напередодні нового року не святкують нічого. У них новий рік починається тільки в лютому. Тоді будинок очищається за допомогою бамбукових гілок від злих духів і все оновлюється: постільна білизна та одяг. Незадовго до початку нового року, з 23-ї години, відкриваються всі вікна, щоб впустити новий рік.

Японія

Як і китайці, японці чистять свої будинки перед настанням нового року до блиску. Рівно опівночі по всій країні годинники на храмах б’ють 108 разів – щоб виселити 108 людських пороків і старий рік. Напередодні нового року ліплять пельмені з клейкого рису («Моті») і їдять вранці. Це обіцяє довге життя. Але не завжди: оскільки пельмені дуже клейкі, вони застрягають в горлі у деяких невдах, які через це вмирають. А 1998 рік був у цьому плані рекордним: було зафіксовано 21 смерть.

Великобританія

Британці зустрічають новий рік хлопавками – менше в приватному порядку, а частіше через організовані величезні феєрверки, наприклад, на колесі огляду «London Eye». Хто тут з віскі, хлібом і шматком вугілля в руках постукає у двері, повинен бути впущений в будинок. Це приносить щастя (і гостей).

Франція

Затишні французи відзначають свято досить спокійно. Феєрверків не запускають, в кращому випадку, на паризьких Єлисейських полях. Натомість французи збираються в новорічну ніч з друзями на вечерю, п’ють шампанське, насолоджуються фуа-гра та устрицями.

Греція

Тут на новий рік печуть так званий Покровський хліб. На удачу пекар кладе всередину монетку. Хто монету знайде, може сподіватися на великий грошовий прибуток в новому році.

Австрія

У Відні традиційно танцюють, звичайно ж, вальс. Перед собором Святого Стефана підривають петарди, їдять сир і п’ють шампанське. Нерозумно тільки, що тут шанують звичай бити порожні пляшки об ноги людей, що веселяться поруч. А якщо хто від шоку впаде, може отримати важкі травми від осколків.

Німеччина

Німці дуже люблять феєрверки, петарди, так звані батареї, ящики з безліччю ефектних хлопавок і світлових ракет. Причини традиції – у вигнанні злих духів: вони не повинні прийти в новий рік. Також німці підтримують звичай ворожіння на свинцю. При цьому свинець спочатку плавиться, а потім опускається в холодну воду. Сформована фігура трактується: серце або кільця обіцяють щастя в любові.

13.12.2024



Рівне-Ракурс №10 від 13.12.2024p. 
На головну сторінку