№1205 від 16.01.2025p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Далеко не завжди імунітет справляється зі своїм завданням на всі сто відсотків.
Основною функцією імунітету є виявлення та усунення змін у внутрішньому середовищі організму, завдяки чому він працює як годинник. Однак якщо імунітет ослаблений, він не може виступати як захисний бар’єр проти вірусів і бактерій, що, звісно, загрожує виникненням і розвитком різних проблем зі здоров’ям. Розповідаємо, які ознаки можуть сигналізувати про те, що ваша імунна система дає збій і їй потрібна допомога.
Як зрозуміти, що імунітет ослаблений?
Першою ознакою, яка точно вкаже вам на це, є швидка втомлюваність і постійна втома. Якщо, прокинувшись вранці, ви вже почуваєтеся розбитим навіть за умови, що добре виспалися, це серйозний дзвіночок. Швидше за все, ваша імунна система не справляється зі своїм завданням і перебуває в постійній напрузі, тому й перетягує всю енергію на себе.
Другою ознакою ослабленого імунітету може бути злегка підвищена температура. Якщо протягом деякого часу вона тримається на позначці 37 °С і вище, то, найімовірніше, у вашому організмі відбувається розвиток якогось аутоімунного захворювання. Зверніть на це увагу і якнайшвидше зверніться до лікаря.
Якщо ви помітили виникнення свербежу, висипу та інших запалень на шкірі, врахуйте, що першопричиною всього цього можуть бути саме порушення в роботі імунної системи. Як правило, на шкірному покриві відображаються наслідки багатьох процесів, що відбуваються в організмі, тому постарайтеся вчасно проконсультуватися зі спеціалістом і усунути проблему, що виникла.
Ще однією ознакою того, що в організмі відбуваються якісь несприятливі зміни, є постійні головні болі. Безумовно, у мігрені може бути безліч можливих причин. Якщо дискомфорт має постійний характер, то, можливо, в організмі відбувається певна аутоімунна атака, яка уражає кровоносні судини мозку і провокує больові відчуття.
Запор або діарея, що тривають протягом кількох тижнів, також можуть бути спровоковані збоями в імунній системі. Якщо ви помітили такий недуг, не поспішайте списувати його на «з’їв щось не те». У даному випадку проблеми зі стулом можуть мати глибші й серйозніші причини, пов’язані з порушеннями в роботі кишечника, які безпосередньо впливають на важливі функції імунітету.
Оніміння або поколювання в руках – здавалося б, що в цьому страшного? Якщо це поодинокий випадок, то, можливо, ваша рука просто довго перебувала в незручному положенні. Але якщо ви стикаєтеся з цим регулярно, то причина напевно криється в імунних збоях в організмі на тлі ураження нервів або кровоносних судин.
Пожовтіння очей або шкіри – дуже серйозний симптом, що потребує екстреного лікування. По-перше, він говорить про розвиток хвороб печінки, а по-друге, може видавати наявність імунних порушень в організмі. Як правило, жовтяниця також з’являється при аутоімунному гепатиті – захворюванні, при якому імунітет, атакуючи здорові клітини печінки, руйнує їх.
Порушення у функціонуванні імунної системи нерідко можуть провокувати дискомфорт в області очей. Якщо ви відчуваєте печіння, свербіж, почервоніння та біль в очах, постарайтеся одразу ж розібратися в проблемі, щоб не допустити розвитку ускладнень.
Ну і нарешті, якщо ви нерідко стикаєтеся з простудними захворюваннями і приймаєте антибіотики частіше, ніж два рази на рік, будьте впевнені в тому, що ваш імунітет ослаблений. Зверніться до спеціаліста, щоб визначити план зміцнення та оздоровлення організму, наприклад, за допомогою вітамінів, позбавлення від шкідливих звичок тощо.
Як допомогти організму, якщо ви зрозуміли, що ваш імунітет ослаблений?
Для відновлення роботи імунної системи слід, насамперед, звернутися до терапевта, щоб скласти детальний план лікування. Лікар призначить проведення необхідних аналізів, ретельно вивчить перенесені раніше захворювання та інфекції, поставить запитання про ваш спосіб життя та наявність хронічних хвороб.
Тільки після складання точної картини про стан здоров’я терапевт направить вас до інших спеціалістів – наприклад, до ендокринолога, імунолога, дерматолога, гепатолога. Прислухайтеся до загальних рекомендацій лікарів, за можливості виключайте вживання шкідливої їжі та алкоголю, займайтеся спортом, і тоді вам вдасться відновити та зміцнити свій імунітет.
16.01.2025 |
Рівне-Ракурс №1205 від 16.01.2025p. На головну сторінку |