Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1206 від 31.01.2025p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Що не любить декабрист? 5 головних протипоказань у догляді

Декабрист, або Шлюмбергера – рослина, яка є у багатьох вдома. Люблять її, насамперед, за незвичайне різьблене листя. А ті, хто правильно за нею доглядають, ще й не з чуток знають, як прекрасно цвіте ця рослина взимку. До речі, вважається, що якщо декабрист зацвітає раніше належного часу, чекайте поповнення в родині. Причому це може бути як довгоочікувана дитина, так і несподіване матеріальне збагачення.

Щоб декабрист не втрачав свого декоративного вигляду, ріс і розвивався, рясно і регулярно цвів, за ним потрібно правильно доглядати. Сьогодні розповім про те, що НЕ любить декабрист і який догляд йому протипоказаний.

Що не любить декабрист?

Прямі сонячні промені

У природі декабрист росте під кронами пишних дерев у розщелинах і тріщинах, на корчах. Саме тому ця рослина не витримує прямих сонячних променів. Для неї звичніше легке розсіяне сонячне світло. Звісно, кімнатний зигокактус адаптувався до «квартирних» умов життя, однак все ж пекуче сонце для нього неприродне. Тому ні в якому разі не можна ставити декабрист на сонячну сторону, наприклад, на південне підвіконня. В ідеалі розмістити його на північному або західному вікні, там йому буде комфортніше.

Перезволоження

Як я вже сказала, в природі зигокактус росте в тропіках на корчах і в тріщинах. Він навчився добувати вологу з повітря і накопичувати її в м’ясистому листі. Тому декабрист не потрібно часто поливати, він набагато легше переносить нестачу вологи, ніж перезволоження ґрунту. Якщо рослину перелити, вона почне скидати листя. Восени, в період спокою, декабрист можна поливати один-два рази на місяць, а то й взагалі обійтися обприскуванням ґрунту і надземної частини.

Важкий лужний ґрунт

Декабрист любить пухкі легкі ґрунти і не виносить важких перезволожених ґрунтів. Для посадки завжди можна використовувати покупний ґрунт для кактусів або приготувати ґрунт самим з обов’язковим додаванням торфу, піску, компосту. При цьому на дні горщика обов’язково повинен бути дренаж. Декабрист віддає перевагу злегка підкисленому ґрунту, тому поливати рослину краще водою з додаванням лимонної кислоти.

Глибокі горщики

Коренева система декабриста – слабка і поверхнева. Вона «освоює» лише верхній шар ґрунту. Тому, якщо посадити зигокактус в занадто глибокий горщик, він почне нарощувати кореневу систему, а не рости зеленню і готуватися до цвітіння. Якщо ваш декабрист не цвіте або повільно росте, погляньте на горщик: можливо він дуже глибокий. Навіть 20-річній рослині буде достатньо і 3-літрової ємності, причому вона повинна бути широка і низька.

Різкі перепади температури

Взимку, як правило, багато хто часто провітрює приміщення, від чого страждають кімнатні рослини. Спочатку вони стоять на спеці біля гарячих батарей, а потім ви відкриваєте кватирку і на квіти спускається холодне повітря. Від таких різких перепадів температури листя декабриста почне червоніти і моментально скидати бутони. Не хочете таких наслідків? Не залишайте зигокактус на протязі.

31.01.2025



Рівне-Ракурс №1206 від 31.01.2025p. 
На головну сторінку