№1206 від 31.01.2025p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Обличчя – це свого роду відображення роботи нашого організму. І будь-які, навіть найнезначніші, зміни можна помічати на деяких його зонах.
Час ішов, вчені почали краще розуміти фізіологію людини і з легкістю можуть сказати, що обличчя дійсно пов’язане із внутрішніми органами.
Але які ознаки на обличчі можуть говорити про те, що з організмом не все гаразд?
Очі
Перше, що явно можна побачити на очах людини – це колір білкової оболонки ока. Залежно від тієї чи іншої проблеми колір може змінюватися.
Наприклад, жовта склера говорить про проблеми з печінкою та її шляхами. Взагалі варто запам’ятати – жовтий колір найчастіше пов’язаний з печінкою.
Інший колір, що можна побачити - червоний (зазвичай називають це гіперемія – стійке почервоніння). Почервоніння склери вже більш широкий прояв: це і високий тиск, і перевтома очей, синдром сухого ока, а також якісь проблеми з повіками, коли разом з почервонінням склери червоніє і повіка.
Мішки під очима. Ви думаєте це ознаки втоми та безсоння? Не завжди це так. Мішки під очима, тобто набряклість, може стати проявом високого тиску, а також порушень у роботі нирок. Також, як і темні кола під очима, говорять про те, що з нирками не завжди все гаразд.
Очі починають випинатися: може говорити про зміни в роботі щитоподібної залози.
Носогубний трикутник
Носогубний трикутник може вказувати на різні проблеми зі здоров’ям. По-перше, варто сказати, що ваш нежить може бути причиною не застуди, а проблем з кишечником. Так, нежить нерідко свідчить про проблеми з шлунково-кишковим трактом. Іноді закладеність носа, яка виникає раптово, може говорити про підвищення рівня тиску – ви можете легко це дізнатися, просто вимірявши його. Також, тут варто звернути увагу на колір носогубного трикутника:
ціаноз (синюшність): проблеми з серцевою системою;
гіперемія (червоність) – підвищення тиску;
жовтяничне забарвлення не властиве вашому тону шкіри – печінка.
Губи також можуть говорити про те, що є ті чи інші проблеми. Природно, не так явно, але їх колір і положення також дуже важливі. Для початку варто сказати, що губи - явний свідок нестачі тих чи інших речовин в організмі: вітамінів А, Е, В, заліза. За рахунок недостачі цих елементів в організмі, губи можуть тріскатися, лущитися. Все це говорить про те, що вам чогось не вистачає.
Звернути увагу варто на куточки губ – іноді буває, що ви бачите людину, а у неї не активна якась сторона губ – це також не є добре і говорить про якісь проблеми.
Язик
Язик також може змінювати свій колір, за рахунок чого бачать ті чи інші проблеми, що відбуваються в тілі:
синюшність язика, синій кінчик – серцева система;
блідий язик – нестача поживних елементів, зокрема заліза;
сірий наліт, жовтий на язиці або білий – проблеми з шлунково-кишковим трактом;
яскраво-червоний, фіолетовий, малиновий язик – дихальна система;
чорний колір язика – нирки;
жовтий колір (не плутати з нальотом) – це має бути саме забарвлення – печінка.
Окрім цього, згадуємо про сам стан шкіри: часті висипання, запалення, почервоніння. Вони можуть бути свідченням того, що ви не зовсім правильно харчуєтесь, вам не підходять якісь продукти. Дуже часто трапляється непереносність молочних продуктів. Щоб це зрозуміти – заведіть щоденник, де ви будете писати що ви їсте і як на це реагує організм. Ви відразу помітите, яка їжа вам не підходить і викликає проблеми на обличчі, які йдуть від травлення. Також дбаємо про достатність рідини і регулярну роботу травлення, так як продукти обміну речовин також можуть відображатися на обличчі.
Ранкова ж набряклість на обличчі, якщо ви не пили багато води на ніч і не їли солоного, може говорити про проблеми в роботі нирок.
А часті висипання на губах, під крилами носа говорять про слабкі захисні сили. Річ у тому, що одного разу отримавши герпес на губах – він назавжди залишається з нами, але постійно гаситься захисними нашими силами, якщо ж вони слабкі, то висипання на губах стають нерідким явищем.
31.01.2025 |
Рівне-Ракурс №1206 від 31.01.2025p. На головну сторінку |