№305 від 16.08.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Вузлики на пам’ять
1. Щоб запам’ятати щось важливе, створіть собі деякий кумедний образ. Мозкові значно легше запам’ятати щось незвичне. 2. Не соромтеся робити на папері нотатки.
[ноутбуки rover]
4. Чудово допомагають повторні перегляди матеріалу, який потрібно запам’ятати. Не лінуйтеся перечитати матеріал ще раз, а потім ще - через тиждень.
5. Легше запам’ятати інформацію, якщо Ви її добре розумієте. Уточніть всі незрозумілі моменти.
6. Запам’ятовування буде ефективніше, якщо робити перерви кожні 40 хвилин. Бажано відволіктися, пройтися або зайнятися на деякий час чимось іншим.
7. Завжди майте достатній запас часу на вивчення і повторення матеріалу, адже наспіх вивчений матеріал швидко забувається.
8. Кожні декілька днів вивчайте вірш або текст, який Вам подобається.
9. Візьмете підручник арифметики з простими вправами, такими як 1+8=__, або 5х3=__. Розв’язуйте якнайшвидше в голові по 50 прикладів щодня.
10. Уникайте надмірного вживання солодощів, смаженого і масного. Споживайте більше свіжих фруктів, овочів, зернових продуктів і риби. Багата антиоксидантами їжа добре зміцнює клітини мозку.
11. Уникайте стресів, звільніть себе від зайвих справ. Підуть на користь регулярні фізичні вправи.
12. Гарний спосіб краще і швидше запам’ятати будь-що - це спробувати пояснити іншій людині потрібну інформацію. Таким чином, ви надсилаєте в мозок сигнал про те, що дана тема вкрай важлива.
13. Намагайтеся в уяві накреслити схему, щоб впорядкувати потрібну інформацію. Ви допоможете собі зрозуміти, як співвідносяться між собою різні складові цієї інформації. Це діє навіть краще звичайних нотаток.
14. Вигадайте нескладну риму або навіть пісеньку, щоб допомогти собі що-небудь запам’ятати. Наприклад: “У понеділок, після обіду, матеріал забрати в Ліди. Ближче до вечора, шести, до стоматолога зайти”.
15. Будьте уважні до всього, що відбувається навколо Вас, намагайтеся запам’ятовувати кожну дрібницю.
16. Сконцентруйте свою увагу тільки на одному завданні, не намагайтеся одночасно запам’ятати різні речі. Ваша увага буде розсіюватися і Ви не досягнете гарних результатів.
17. Мозок складається на 85 відсотків із води. Щоб він не зневоднювався, потрібно випивати щодня 1,5-2 літра чистої води.
18. Намагайтеся вживати продукти з високим вмістом вітаміну В, адже його нестача в організмі може призвести до хвороби Альцгеймера, одним із проявів якої є провали в пам’яті.
Тренуйте пам’ять - і будете здорові!
16.08.2007 |
Рівне-Ракурс №10 від 16.08.2007p. На головну сторінку |