№305 від 16.08.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Знайомство зблизька
У невеличкому селі Дубрівка Дубенського району живе 78-річна знахарка Ганна Андрощук, яку люди звуть Сибірячкою. Бабуся володіє елементами унікального поліського знахарства, яке вже кілька століть поспіль передається в її родині з покоління в покоління. Люди з різними бідами звертаються до неї, а вона як може, так і допомагає… Знають бабусю і на Дубенщині, і в Рівному, і з Києва люди не раз зверталися за допомогою. Отож, хто вона така - бабуся Сибірячка?…
[ноутбук тошиба]
Усміхнена, хоч дещо втомлена, привітно зустрічає гостя, виходячи з городу. Поправляючи хустку, віджартовується: мовляв, навіщо оце про мене писати в газету? Але все ж запрошує в хатину...
- Питаєте, з якою бідою звертаються люди? Та з різною! Батьки привозять дітей із крикливцями (безпричинний хронічний плач), з переляком, заїканням, дорослі - зі “сквозняками”, бородавками, іншими шкірними хворобами і не тільки. Яйце все покаже, - додає, - а льон випалить…
Бабуся на моє прохання принесла “чарівний” знахарський кошичок: тут зберігається інвентар знахарки - свічки, льон, ніж, лляне полотно, віск, свячена вода (із святих місць з Онишківець, Почаєва). Під час розмови з бабусею дізнаюся, що вона яйцем спочатку діагностує людину, обводячи навколо неї цим продуктом, промовляючи молитви (до слова, явка “пацієнта” не обов’язкова - достатньо принести його одяг - авт).
Потім розбиває і кидає яйце у воду, де відображається скановане біополе людини. Знахарка по ньому бачить, що турбує хворого і починає зцілення: викачує яйцем, виливає на віск, випалює неміч на клоччі льону. Останній ритуал - ефективний, але рідкісний нині. Люди забувають про нього, зрештою, як і про інші давні знахарські методи. При випалюванні на клоччі знахарка садить людину на стілець, накриває її полотном і кладе льон на найбільш уражену частину тіла “пацієнта”, підпалюючи клоччя. “Якщо вогонь від льону йде вгору, аж до стелі піднімається, значить людина видужує”, - пояснює бабуся.
- А чому вас називають Сибірячкою?
- Я народилася на Дубенщині, однак більшу частину життя прожила у Сибірі - вивезли на роботу, коли мені було 16 років. І лише у 1981 році знову повернулася на Батьківщину. Отож, люди назвали Сибірячкою. Я вже звикла, - посміхається.
- Чи відчуваєте на собі чуже горе? Як захищаєтеся від негативу?
- Звісно, важко після прийому людей. Допомагають молитви. Ввечері викачую себе яйцем. Роблю це самотужки, інколи племінниця допомагає. Але найголовніше - це віра в Бога, вона завжди підтримує і дає відновлювати втрачені сили.
А ще бабуся ніколи не приймає людей у християнські свята та неділю. Зазвичай усе, що потрібно мати, йдучи до знахарки, - три яйці. Про плату ніколи нікому нічого не каже - вже хто як віддячить. Сьогодні пані знахарка все рідше приймає людей, бо ж знесилена - пережила складну операцію на жовчному міхурі. Попри те, не перестає допомагати людям. Просто така вона людина - живе, щоб творити добро, як і заповідав Господь...
Поради від бабусі Сибірячки
• Якщо дівчина чи жінка щоранку умиватиметься настоєм із любистку - буде завжди випромінювати здоров’я, красу та подобатися чоловікам. Дівчаток із дитинства на Поліссі купали у настої з цієї рослини. Нею добре споліскувати волосся. Лікарські трави краще збирати у четвер до сходу сонця.
• Майстерність знахарства може опанувати будь-яка людина, у якої до цього лежить душа. Важливо здобувати знання не з книжок чи рукописних книг, а біля знахаря-вчителя. При цьому потрібно все “ловити на ходу”, не записувати. Важливо, щоб через долоні відчутно проходили біотоки. Перевірити себе можна наступним чином - прикладіть долоню до будь-якої частини свого тіла на відстані два сантиметра. Якщо відразу відчули тепло - значить у вас є великі шанси стати знахарем.
16.08.2007 | Ольга ДОЛЯ |
Рівне-Ракурс №10 від 16.08.2007p. На головну сторінку |